21 marca 2026 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze w Ochotniczej Straży Pożarnej w Śliwiczkach. Podczas zebrania przedstawiono i podsumowano działalność jednostki za ubiegły rok, w tym realizowane zadania oraz udział w akcjach ratowniczo gaśniczych .
Podczas zebrania przeprowadzono wybory do władz jednostki. W ich wyniku wybrano nowy zarząd OSP, który będzie kierował działalnością jednostki w nadchodzącej kadencji, w składzie:
- Patryk Knypel - Prezes / Gospodarz
- Grzegorz Zieliński - Wiceprezes / Naczelnik
- Jarosław Szlachcikowski - Wiceprezes
- Marzena Wicikowska - Skarbnik
- Grzegorz Talaśka - Zastępca Naczelnika
Wybrano też komisję rewizyjną w składzie :
- Lucyna Ziółkowska - Przewodnicząca
- Marek Szamocki - Członek
- Robert Dejnowski - Członek
Podczas zebrania Wójt Gminy Daniel Kożuch, Zastępca Wójta Katarzyna Daszkiewicz oraz przedstawiciel Rady Sołeckiej w Śliwiczkach Sławomir Jakubiak przekazali jednostce ubranie specjalne typu nomex, zakupione z funduszu sołeckiego.