Wydarzenia kulturalne
Najważniejsze cykliczne imprezy organizowane w gminie:
Lipiec
Festyn Wędkarski „Lin” w Lińsku - impreza rozpoczyna się zawodami wędkarskimi na systematycznie zarybianym jeziorze Lińskim. Organizatorzy zapewniają występy artystyczne zespołów oraz degustacje miejscowych specjałów, wśród których znajdują się potrawy z ryb oraz domowe wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich.
Pokazy Modeli Pływających – modelarze z całego kraju w ciągu trzech dni uczestniczą w zawodach modeli ślizgów klas FSR-V,H,O bądź ślizgów z napędem elektrycznym. Zawody odbywające się nad jez. Lińskim mają charakter ogólnopolski. Tradycją jest odbywająca się drugiego dnia imprezy degustacja specjałów kuchni borowiackiej w wykonaniu miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz zabawa trwająca do białego rana.
Sierpień
Śliwicka Dyszka - impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Biegające Śliwice w Śliwicach. Impreza z roku na rok przyciąga kolejnych biegaczy. Jedno z największych wydarzeń kulturalnych w naszej gminie. Biegacze konkurują na dystansie 10km. Rywalizowano także w nordic walking na dystansie 5 km.
Festiwal Kultur - Coroczna impreza podczas której na deskach naszego amfiteatru występuję wybrany artysta. Podczas wydarzenia uczestniczą setki ludzi z naszej gminy.
Zawody Strongman - impreza jest częścią Festiwalu Kultur. W wydarzeniu biorą udział znani strongmani z całej Polski. Sprawdzają swoją wytrzymałość i siłę w kilku konkurencjach przygotowanych przez Sławomira Toczka. Flagową konkurencją jest przeciąganie ciężarówki. Wydarzenie prowadzi jedyny w swoim rodzaju - Ireneusz Bieleninik. Przygotowano także konkursy siłowe dla pań i panów.
Piknik Koniarzy - impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Miłośników Koni i Zaprzęgów Konnych w Śliwicach. Na widzów czeka mnóstwo atrakcji. Odbywa się amatorski konkurs powożenia zaprzęgami konnymi i amatorski konkurs jeździecki. Publiczność ma okazję do przejażdżki bryczką.
Gminne Dożynki - Święto Plonów rozpoczynające się zwyczajowo mszą św., w czasie której święcone są wieńce dożynkowe oraz dary ofiarne z całorocznych plonów. W czasie uroczystości odbywa się parada wozów drabiniastych oraz bryczek, barwnie ozdobionych darami ziemi. Dla chętnych istnieje możliwość przejażdżki dorożką.
Rozrywkę publiczności zapewniają występy artystyczne w wykonaniu miejscowych zespołów oraz gwiazd polskiej sceny muzycznej.