Przejdź do treści

Uroczyste otwarcie Stacji 60 +

Dodane przez Tomasz Glaza -
Uroczyste otwarcie stacji 60+

Dnia 25 marca br. nastąpiło uroczyste otwarcie „Stacji 60+” w zrewitalizowanym obiekcie. W wydarzeniu wzięli udział m. in. Wójt Gminy Śliwice Daniel Kożuch, Radni Rady Gminy Śliwice, prezes Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie” Magdalena Kurpinowicz, dyrektor GOK Śliwice Paulina Megger-Kawczyńska, właściciel firmy wykonawczej „ZOJAX” Jan Wildman, przedstawiciel PKP Mirosław Lewandowski oraz projektant Łukasz Janicki.

Budynek został poświęcony przez ks. proboszcza Andrzeja Kossa.

 

Rewitalizacja budynku byłego dworca kolejowego odbyła się w ramach Poddziałania 7.1 Rozwój lokalny kierowany przez społeczności Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość tej inwestycji wyniosła prawie 1,5 mln zł, z czego 1,2 mln zł stanowiło dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Budynek przebył generalny remont – m. in. wymieniono pokrycie dachowe, stolarkę okienną i drzwiową, wymieniono system ogrzewania, wszystkie instalacje, wyposażono wnętrze oraz zadbano o zieleń w otoczeniu i nowy parking. W budynku powstała nowa sala edukacyjna z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych, sala gimnastyczna i strefa wypoczynku ze sprzętem do projekcji.

Seniorzy licznie przybyli na drzwi otwarte „Stacji 60+”, z uznaniem mówili o tym, jak niszczejący pustostan został przez gminę przekształcony w nowoczesne i funkcjonalne miejsce spotkań. Budynek odzyskał dawny blask również z zewnątrz.

Niebawem w nowopowstałym Centrum Rozwoju Społecznego gminy Śliwice realizowane będą aż 4 projekty dla seniorów w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju „Dekel do borowiackiej grapy” Partnerstwa „Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie”. Projekty są częścią określonego w Gminnym Programie Rewitalizacji dla Gminy Śliwice na lata 2017-2023 „Programu ograniczania i zapobiegania wkluczeniom społecznym ludności starszej” w ramach przedsięwzięcia „Aktywna jesień życia”.

Nabór do projektów potrwa od 15 do 22 kwietnia. Udział wziąć mogą osoby powyżej 60 roku życia z terenu naszej gminy. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu od maja do końca października br.  

Stowarzyszanie na rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Śliwice „Atrakcyjna Gmina” będzie realizowało projekty: „Stacja 60+ – Aktywna jesień życia” oraz „Grunt to zdrowie – Aktywna jesień życia”. Towarzystwo Miłośników Ziemi Śliwickiej „Knieja” zrealizuje projekty: „Kreatywni seniorzy – Aktywna jesień życia” oraz „Młodzi duchem – Aktywna jesień życia”. W ramach projektów zorganizowane zostaną m.in. wyjazdy do: instytucji kultury, wiosek tematycznych, na kręgielnię; warsztaty rękodzielnicze, zdrowego odżywiania, zajęcia sportowe, warsztaty z aktywizacji intelektualnej oraz masaże. 

Po szczegółowe informacje zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach lub tel. 579 470 156.

Strony w dziale: