Przejdź do treści

#TataTeżCzyta

Dodane przez Tomasz Glaza - czw., 06/06/2024 - 07:01
dyrektor biblioteki i dzieci ze sp śliwiczek

Akcja #TataTeżCzyta to inicjatywa Fundacji Powszechnego Czytania, w której uczestniczy Gminna Biblioteka Publiczna w Śliwicach wraz ze wszystkimi placówkami oświatowymi z terenu gminy Śliwice.

Celem tego wydarzenia jest promowanie czytelnictwa wśród mężczyzn, a szczególnie ojców. Akcja zachęca tatusiów do aktywnego czytania książek swoim dzieciom, podkreślając, jak ważną rolę odgrywają w kształtowaniu nawyków czytelniczych najmłodszych. Działania w ramach kampanii obejmują różne wydarzenia czytelnicze, które mają na celu budowanie więzi rodzinnych i rozwijanie zainteresowania literaturą. Inicjatywa #TataTeżCzyta cieszy się dużym zainteresowaniem w całym kraju i wspiera rodziny w odkrywaniu wspólnej przyjemności z czytania.

Podczas naszych dotychczasowych spotkań w Lińsku i Śliwiczkach, dzieciom czytali wójt Daniel Kożuch i przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Zwoliński.

Uczniowie wzięli również udział w #OgólnopolskieWyboryKsiążek, organizowanym przez redakcję miesięcznika "Biblioteka w szkole". Są one badaniem zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Wyniki opublikujemy po zakończeniu badania.

Dziękujemy Szkole Podstawowej w Lińsku i Szkole Podstawowej w Śliwiczkach za gościnę oraz pomoc w organizacji wydarzenia.

wójt trzyma książkę i mówi do dzieci
zebrani na sali w lińsku
pozostałe dzieci w lińsku
wójt czyta dzieciom
zdjęcie z innej perspektywy
dzieci słuchają
wójt czyta, w tle dzieci
dyrektor sp śliwiczki, dyrektor biblioteki, przewodniczący rg
zebrani na sali
przewodniczący rg mówi
przewodniczący rg pokazuje obrazki z książki
przewodniczący rg czyta
dzieci wrzucają kartki do urny
dyrektor biblioteki i dzieci w szkole w śliwiczkach

Strony w dziale: