komunikat napis na tle covid 19

W związku z wprowadzeniem na terenie powiatu tucholskiego strefy czerwonej informujemy, że od wtorku 20 października 2020 r. Urząd Gminy w Śliwicach będzie obsługiwać interesantów po uprzednim kontakcie telefonicznym z konkretnym referatem. W sprawach urzędowych prosimy o kontakt telefoniczny, e-mailowy, za pomocą platformy ePUAP lub pocztą tradycyjną. Wszelkie niezbędne numery i dane kontaktowe do pracowników zamieszczamy poniżej.

logo zakładu usług komunalnych w Śliwicach

Zakład Usług Komunalnych w Śliwicach informuje, że w związku z epidemią wywołaną wirusem Sars-Cov-2 z dniem 19 października 2020r. do odwołania wstrzymuje bezpośrednie przyjmowanie interesantów w biurze. Odbiór odpadów na PSZOK odbywać się będzie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym na określoną godzinę. Sprawy bieżące prosimy załatwiać telefonicznie lub drogą mailową.

koronawirus zdjęcie poglądowe

W związku z dynamicznym wzrostem zachorowań na COVID-19 na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, a w szczególności z pojawieniem się osób chorych na terenie powiatu tucholskiego apelujemy o przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, przede wszystkim:

zdjęcie płynu dezynfekującego w plastikowym opakowaniu

Gmina Śliwice zakupiła płyn do higienicznej dezynfekcji rąk o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. Druhowie z OSP Śliwice obecnie dostarczają płyn do Zespołu Ratownictwa Medycznego w Śliwicach, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz wszystkich restauracji i sklepów z terenu Gminy Śliwice.

zdjęcie lasu sosnowego a na tle znak stop

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte"

mama z dzieckiem na ręku z maseczkami na twarzy

Zachęcamy do noszenia maseczek. Oczywiście same maski nie chronią przed koronawirusem. Należy przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa. Szczególnie zasady dystansu od innych osób. Jednak gdy w związku z codzienną aktywnością, ktoś jest narażony na zwiększone ryzyko zakażenia, np. podczas zakupów, czy innych sytuacji, w których znajdujemy się w pomieszczeniach z innymi osobami, zachęcamy do zakładania maseczek ochronnych. Pamiętajmy także o noszeniu rękawiczek. Bardzo ważne jest prawidłowe używanie środków ochrony. Bez tego są nieskuteczne.