ścieżka w lesie sosnowym

Szanowni Państwo,zgodnie z zaleceniami administracji rządowej dotyczącymi walki z koronawirusem każdy z nas powinien w maksymalnym stopniu ograniczyć przemieszczanie się i pozostać w domu. W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania społeczeństwa pobytem w lesie. W związku z tym osoby, które jednak zdecydują się na wyjście do lasu, powinny zachowywać się w taki sposób, aby nie narażać siebie i innych na zakażenie.

Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

 Wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

warzywa i owoce w skrzynkach na stoisku targowiska

Zakład Usług Komunalnych w Śliwicach informuje, że na czas epidemii wirusa COVID-19 targowiska gminne przy ul. Pocztowej i Szkolnej w Śliwicach będzie czynne tylko dla osób sprzedających żywność i artykuły spożywcze.

rysunek przedstawiający jadący ciągnik rolniczy

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tucholi informuje, iż w okresie od 16 marca do 25 marca 2020r. (z możliwością wydłużenia), zgodnie z zaleceniem Dyrektora KPODR (DA-134-2-830/2020), zmianie ulega organizacja pracy Ośrodka w związku z obecną sytuacją wywołaną koronawirusem SARS-COV-2:

godło Polski i napis gov.pl serwis RP

Przekazuję link do rządowej strony nt. koronawirusa. Znajdziecie tam Państwo najczęściej pojawiające się pytania ws. COVID-19 i odpowiedzi. Umieszczone są również informacje nt. aplikacji mobilnej „ Kwarantanna domowa”, którą można pobrać na telefon.

starostwo powiatowe w Tucholi napis na budynku powyżej herb starostwa

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi sytuacji związanej z wirusem COVID-19 uruchamiamy dla Państwa dodatkowy powiatowy całodobowy nr telefonu: 794 570 596

Dodatkowo dla Państwa dyspozycji dostępny jest całodobowy nr do PSYCHOLOGA: 575 245 045 

Aktualny jest dotychczasowy całodobowy nr do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tucholi: 601 062 501 ; 663 148 808