napis komunikat na zdjeciu budynku starostwa w Tucholi

Komunikat Starosty Tucholskiego po posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania kryzysowego odbytego w dniu 3 listopada 2020 r. W związku ze zmianami przepisów prawa w dobie rozwoju pandemii koronawirusa oraz innych potencjalnie niebezpiecznych sytuacji przekazuję następujące informacje i komunikaty od służb i inspekcji z terenu powiatu tucholskiego:

test covid 19

Informujemy, że w Tucholi działa punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa tzw. drive thru. Punkt jest zlokalizowany przy ul. Ogrodowej w Tucholi w parku usytuowanym na tyłach Urzędu Miejskiego w Tucholi i działa od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-14.00.

komunikat napis na tle covid 19

W związku z wprowadzeniem na terenie powiatu tucholskiego strefy czerwonej informujemy, że od wtorku 20 października 2020 r. Urząd Gminy w Śliwicach będzie obsługiwać interesantów po uprzednim kontakcie telefonicznym z konkretnym referatem. W sprawach urzędowych prosimy o kontakt telefoniczny, e-mailowy, za pomocą platformy ePUAP lub pocztą tradycyjną. Wszelkie niezbędne numery i dane kontaktowe do pracowników zamieszczamy poniżej.

logo zakładu usług komunalnych w Śliwicach

Zakład Usług Komunalnych w Śliwicach informuje, że w związku z epidemią wywołaną wirusem Sars-Cov-2 z dniem 19 października 2020r. do odwołania wstrzymuje bezpośrednie przyjmowanie interesantów w biurze. Odbiór odpadów na PSZOK odbywać się będzie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym na określoną godzinę. Sprawy bieżące prosimy załatwiać telefonicznie lub drogą mailową.

koronawirus zdjęcie poglądowe

W związku z dynamicznym wzrostem zachorowań na COVID-19 na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, a w szczególności z pojawieniem się osób chorych na terenie powiatu tucholskiego apelujemy o przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, przede wszystkim:

zdjęcie płynu dezynfekującego w plastikowym opakowaniu

Gmina Śliwice zakupiła płyn do higienicznej dezynfekcji rąk o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. Druhowie z OSP Śliwice obecnie dostarczają płyn do Zespołu Ratownictwa Medycznego w Śliwicach, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz wszystkich restauracji i sklepów z terenu Gminy Śliwice.