28 czerwca 2015 r. w Lińsku nad jeziorem odbył się Festyn Wędkarski LIN zorganizowany przez DSC 0247Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Lińsku, Urząd Gminy Śliwice, Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach oraz Radę Sołecką wsi Lińsk.
Wstępem do Festynu były zawody wędkarskie rozegrane w trzech kategoriach: junior, kobiety i seniorzy. 
Mimo deszczowej aury zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców, gości oraz turystów.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

Senior:
1. Waldemar Gwizdała
2. Krzysztof Cisek
3. Dawid Grugel
Panie:
1. Iwona Gac
Junior:
1. Barbara Lipkowska
2. Landowski Jakub
3. Krystian Welzant

Nagrodę Wójta Gminy Śliwice za największą rybę otrzymał pan Krzysztof Cisek.

Po zakończonych zawodach wędkarskich o godz. 15 nastąpił przemarsz ulicami Lińska z Orkiestrą Dętą OSP ze Śliwic wraz z grupą mażoretek na czele oraz uczestnikami festynu.

Koncert Orkiestry Dętej OSP Śliwice, Zespołu Wokalnego „Septet”, Wokalistów „Regionalnej Akademii Piosenki” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lińsku rozświetlały muzyką oraz tańcem zebraną publiczność. W trakcie występów pokazem filetowania oraz poczęstunkiem zainspirowało Gospodarstwo Rybackie ze Ślesina. Nad całością imprezy czuwały Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Śliwice, aby przybyli mogli skosztować dania przyrządzone przez nich.

Po występach lokalnych artystów przyszedł czas na „Kabaret Pod Napięciem” z Gdańska. Mimo deszczu podczas całego skeczu publiczność z radością i uśmiechem oglądała co dzieje się na scenie.

Gwiazdą imprezy była Renata Zarębska, która po raz kolejny odwiedziła naszą Gminę. Pani Renata rozbawiła publiczność do łez i nie obyło się bez słynnego BISu. Festyn Wędkarski LIN 2015 zakończył się zabawą taneczną do późnych godzin nocnych.

„Lin 2015” został dofinansowany z budżetu Gminy Śliwice. 

75px POL gmina Śliwice COA.svg 1

Oto pełna fotorelacja z Festynu Wędkarskiego LIN 2015

{oziogallery 716}