W tym roku nie w pierwszym ale drugim tygodniu wakacji młodzi (i nieco starsi) karatecy zrzeszeni w Shotokan Goshindo Institute Poland, wyjechali na Letni Obóz Karate – Gasshuku 2017. Podobnie jak w zeszłym roku obóz letni zorganizowany został we Władysławowie w ośrodku wypoczynkowym od lat goszczącym karateków SGI Poland. Standard ośrodka jest bardzo dobry, co więcej do wyłącznej dyspozycji ćwiczących była mała sala w której można było ćwiczyć w razie niepogody. W tegorocznym obozie uczestniczyło blisko 45 osób spośród których większość stanowili młodzi adepci w tym 20 osobowa grupa ze Śliwic.

 

Mimo nie sprzyjającej w tym roku pogody i częstych opadów udało nam się prawie każdego dnia wybrać na plażę i może nie opalać ale pograć w piłkę i pobudować zamki z piasku. Dwie sesje treningowe dziennie, prowadzone w intensywnym tempie dały się wszystkim mocno we znaki. W przypadku niebieskich i brązowych pasów, którzy zostali zmuszeni do maksymalnego wysiłku fizycznego i umysłowego, sensei skoncentrował się na nauce kata mistrzowskiego Kanku- sho. Natomiast dla młodszych uczestników treningi prowadzone były przeważnie w formie zabawowej, co powodowało, że mimo dużej intensywności ćwiczeń wszyscy karatecy nie tylko trenowali ale przy tym dobrze się bawili zapominając o zmęczeniu. W przed ostatni dzień obozu udało się przeprowadzić trening na plaży podczas którego było dużo ćwiczeń poruszania się oraz ćwiczeń w parterze co spowodowało, że wszyscy ćwiczący mieli dosłownie „wszędzie piasek”.

Oprócz karate uczestnicy mieli zapewnione inne atrakcje a mianowicie dwie dyskoteki, wyjście na lody i oczywiście wyjście do „Ocean Parku”.

Zarząd SGI Poland oraz MUKK „Shotokan” w Śliwicach składa podziękowania Urzędowi Gminy w Śliwicach za wydatne wsparcie finansowe dzięki czemu tylu młodych karateka mogło spędzić tydzień wakacji nad morzem w sposób bezpieczny i aktywny oraz za pomoc wolontariuszy przy organizacji i sprawnym, bezpiecznym przeprowadzeniu obozu.

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura