17 i 18 czerwca w Śliwicach odbył się IX Turniej Karate Shotokan S.G.I. Poland o Puchar Wójta Gminy Śliwice z okazji „Dnia Dziecka”. W turnieju wzięło udział niemal 150 zawodników z następujących klubów:

- Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate Tradycyjnego "Fudokan" – Krzyż Wlkp.

- Klub Karate - Pelplin

- Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate "Shotokan" w Tucholi

- Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate "Shotokan" Chojnice

- Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate "Shotokan" - Czersk

- Klub Karate "SHOTOKAN" w Kaliskach

- Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate Shotokan Człuchów

- Klub Kase Ha Karate Do "Garage" – Mały Rudnik k.Grudziądza

- Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate "Shotokan" Śliwice.

 

Podczas sobotnich eliminacji, które rozgrywane były na dwóch planszach rozegrano wiele zaciętych pojedynków, które miały wyselekcjonować zawodników, którzy wystąpią w niedzielnych finałach. Organizator zadbał aby jak najwięcej zawodników mogło się cieszyć z końcowego rezultatu. Dlatego przygotowanych zostało wiele konkurencji, a co za tym idzie również wiele pucharów. W tym roku w Śliwicach zawodnicy otrzymywali puchary za miejsca od pierwszego do czwartego dodatkowo każdy zawodnik otrzymał dyplom za udział w turnieju.

Podczas weekendu zawodnicy wzięli udział w szkoleniu które poprowadzili Sensei Grzegorz Konieczka /6 Dan/ oraz Sensei Adam Cichocki /4 Dan/. Odbyły się również treningi dla zawodników zaawansowanych, sędziów oraz instruktorów, które poprowadził Sensei Grzegorz Konieczka.

W sobotę przed rozpoczęciem zawodów odbyło się również szkolenie sędziowskie, które poprowadził Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Sensei Paweł Zieliński /3 Dan/ z Człuchowa. W szkoleniu wzięło udział 15 sędziów a głównym tematem szkolenia było sędziowanie pojedynków kumite.

Podczas niedzielnych finałów licznie zgromadzona oraz żywiołowo reagująca publiczność mogła podziwiać wiele pojedynków na bardzo wysokim poziomie. Wśród juniorów młodszych doszło do niecodziennej sytuacji gdyż zawodnicy wykonywali bardzo zaawansowane kata jak na tę kategorię wiekową. Publiczność mogła podziwiać takie kata mistrzowskie jak: Bassai-Dai, Enpi czy Sochin. Podczas finałów zostały rozdane czekolady uczestnikom turnieju ufundowane przez Urząd Gminy Śliwice. Odbył się również pokaz w wykonany przez Zespół Taneczny „Insomnia” oraz pokaz technik samoobrony w wykonaniu sensei Tomasza Krygowskiego i Tomasza Słomińskiego.

Organizatorzy przygotowali również indywidualne wyróżnienia:

Najmłodszy zawodnik turnieju: Julia Pulka – Krzyż Wielkopolski

Najlepsza zawodniczka turnieju: Maja Markiewicz – Tuchola

Najlepszy Zawodnik Turnieju: Hubert Lange - Człuchów.

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura