DSC 0169

Tradycją jest, iż mieszkańcy gm. Śliwice uczestniczą w pielgrzymce do Wiela, by pomodlić się na Kalwarii Wielewskiej. Kolejny rok z rzędu Stowarzyszenie Miłośników Koni i Zaprzęgów Konnych „Gniadosz” ze Śliwic zorganizowało pielgrzymkę konną. 

W sobotę 27 maja Pielgrzymi na czele ze strażakami z OSP Śliwice wyruszyli o 5:00 z placu przy Kościele Parafialnym w Śliwicach. Około godz. 7:00 gościli na śniadaniu u gospodarzy w Czersku, którzy co roku z wielkim sercem witają członków Naszej pielgrzymki. Wszyscy pielgrzymi spotykają się o godz. 12:00 we Wielu, aby tam rozpocząć obrzędy pielgrzymki na Kalwarii Wielewskiej. Na drugi dzień w okolicach godzin wieczornych pielgrzymka wraca do Śliwic.

 

Szczególne podziękowania należą się Bryczkarzom ze Stowarzyszenia, którzy chętnie co roku uczestniczą w kontynuowaniu tradycji pielgrzymki konnej, Pielgrzymom, którzy reprezentują Naszą Gminę, Orkiestrze Dętej ze Śliwic, którzy również tradycyjnie uczestniczą w tym wydarzeniu oraz Strażakom z OSP Śliwice, którzy przez całą drogę prowadzą Pielgrzymkę i wnoszą krzyż i obraz Matki Boskiej do Kościoła.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z Pielgrzymki: https://www.youtube.com/watch?v=vtcH3bE4ArQ

Fotogaleria: 

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura