DSC 0087V Konkurs o Złotą Felgę za nami. Zdobywcą najwyższego trofeum okazał się Pan Andrzej Lipkowski ze Śliwic właściciel zwycięskiej Łady 2105 z 1984 r. 2 maja w afiteatrze GOK odbyła się Moto majówka, którą poprzedziła parada pojazdów prowadząca ze Śliwic przez Rosochatkę i Lińsk. Jury w składzie Andrzej i Ireneusz Treider, Krzysztof Targaczewski oraz Janusz Mindykowski oceniało pojazdy, które zostały zgłoszone do konkursu.

Podczas tegorocznej Moto Majówki Pan Remigiusz Lemke udzialał informacji jak trzeba postępować w przypadku pierwszej pomocy. Tego roku Jury oceniało najdokładniej wypolerowany element samochodu przez zgłoszonych kilku ochotników. Tradycją jest, iż w trakcie imprez w Gminnym Ośrodku Kultury towarzyszy widowni grupa taneczna "Insomnia", która zaprezentowała trzy układy taneczne. Podczas imprezy każdy mógł dołączyć się do pomocy dla Łukasza Gradowskiego ze Śliwic i otrzymać nagrodę od sponsorów z Gminy Śliwice oraz zapisać się do Fundacji Bazy Dawców Komórek Macierzystych.

Oprócz symbolicznej Złotej Felgi oraz nagród i dyplomów rozdane były dwa rowery ufundowane przez sponsora Firmę AUTO MOTO TREIDER. Rowery trafiły do Agnieszki Witkowskiej ze Śliwic oraz Szymona Banaczyka z Lińska.

Wyniki "Konkursu o złotą felgę V":

- Najlepiej zachowany oryginał: Jacek Warczak z pojazdem Syrena 105 L z 1981 r.

- Sposób prezentacji pojazdu: Ryszard Fryca z pojazdem Skoda 1055  z 1983 r.

- Najciekawsza modyfikacja: Marcin Mania z pojazdem URAL K 750 z 1970 r.

- Strój właściciela pojazdu: Piotr Lipkowski z rowerami Bałtyk z 1956 r.

- Odkrycie tegorocznego konkursu: Jakub Kupś z pojazdem SHL M 11 z 1964 r.

- Złota Felga: Andrzej Lipkowski z pojazdem Łada 2105 z 1984 r.

 

Szczególne podziękowania należą się właścicielom nietypowych pojazdów, członkom Jury za profesjonalną ocenę, Kołu Gospodyń Wiejskich ze Śliwiczek, druhom OSP za zabezpieczenie przejazdu, Panu Remigiuszowi Lemke, Grupie Tańca Nowoczesnego "Insomnia", organizatorom zbiórki na rzecz Łukaszka, meszkańcom którzy zainicjowali przyjazd osób z Fundacji DKMS oraz Andrzejowi i Ireneuszowi Treider - partnerom Moto Majówki i fundatorom nagród.

Poniżej fotorelacja z Moto Majówki. Zachęcamy również do obejrzenia przejazdu parady pojazdów pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=30EkwnZLWjo&feature=youtu.be

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura