PanstwoCzapscy m28 marca 2017r. w Urzędzie Gminy w Śliwicach obchodzono uroczystość Złotych Godów. Medalem Prezydenta RP Wójt Daniel Kożuch odznaczył Państwa Łucję i Reinholda Czapskich ze Śliwic. Dostojni jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominek oraz kwiaty. Życzenia złożyła również Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Anna Pril. Uroczystość była okazją do wspomnień.

 Państwo Czapscy mają troje dzieci i czworo wnucząt. Pan Reinhold przez lata pracy zawodowej związany był z Toruńskim Przedsiębiorstwem Przemysłu Drzewnego; od 1961 roku jako mistrz w ZPD Czersk, następnie jako kierownik ZPD Rytel, a od 1972 roku jako dyrektor w zakładzie w Łobodzie. Funkcję tą pełnił ponad 30 lat, aż do przejścia na rentę i później emeryturę. Praca daje dostojnemu jubilatowi ogromną siłę i energię, toteż do dziś prowadzi wspólnie z zięciem prywatne przedsiębiorstwo trudniące się wytwarzaniem architektury ogrodowej. Pan Reinhold od lat wierny jest swemu hobby. Już w latach 60-tych był kierownikiem drużyny piłkarskiej w Czersku. Dziś z zapałem śledzi transmisje z meczów piłki nożnej.

Pani Łucja poza opieką nad dziećmi i prowadzeniem domu podejmowała pracę zawodową w księgowości: przez 25 lat w Tartaku w Łobodzie i kolejne 10 lat w prywatnym, rodzinnym przedsiębiorstwie w Śliwicach. Jubilatka ceni sobie dobrą literaturę o różnorodnej tematyce a także filmy o ciekawej fabule.

Życzymy jubilatom kolejnych wspólnie spędzonych lat, wypełnionych miłością i wzajemnym zrozumieniem.

 

PanstwoCzapscy m