DSC 0027

Któż się nie cieszy, gdy nadchodzi wiosna? Wszyscy! Dzieci z przedszkola również. Wczoraj, 21 marca, Przedszkolacy Borowiacy mieli podwójną radość ponieważ mogli uczestniczyć w starym, ludowym obrządku topienia Marzanny oraz obejrzeć "Muzikal o Krakowie". Niecodzienne przedstawienie odbyło się w wykonaniu pracujących w Borowiaczku pań i mam, z aktynie współpracującej Rady Rodziców.

W naktualnym rocznym projekcie "Piękna nasza Polska cała", w którym Przedszkolacy poznają dalsze regiony Polski, obok górali poznawanych zimą, przyszedł czas na Krakowiaków. Zwieńczeniem bardzo intensywnego poznawania naszej byłej stolicy, stało się właśnie przedstawienie. Dzieci żywo reagowały na opowieści przewodnika o Wiśle, sukiennicach, o rynku krakowskim, hejnale, kwiaciarkach, Lajkoniku, smoku i szewczyku Dratewce. Dorośli w pomysłowy sposób wcielili się w poszczególne role. W ciągu całego przedstawienia wyświetlane były miejsca opowiadane o Krakowie. Oprócz dorosłych aktorów, swój udział zaznaczyły także dzieci. "Pomidorki" i "Biedronki" zaśpiewały "Płynie Wisła płynie", "Groszki" pokazały pozostałym harce Lajkonika, "Gąski" falowały ze wstążkami wzdłuż Wisły, "Sówki" wcześniej skonstruowały ze słomy słomianą Pannę Marzannę a Marchewkom tak spodobał się krakowiaczek, że postanowiły się go nauczyć i zaprezentować całemu przedszkolu. Niespodzianką był gościnny występ, absolwentki Borowiaczka, Marceliny Lipkowskiej, która zagrała utwory na trąbce. Całość uwieńczyła na zdjęciach mama Marceliny, pani Magda Lipkowska. Zakończeniem przedstawienia było zaproszenie Krakowiaków w nasze piękne borowiackie strony, w których zwyczajem jest, że w pierwszy dzień wiosny dzieci idą w wesołym pochodzie pożegnać zimę i powitać wiosnę. Była zatem i wiosenka, która prowadziła wszystkich uczestników tego dnia nad śliwicką strugę.

Podziękowania należą się wszystkim którzy stworzyli pierwszy w Borowiaczku muzikal oraz bardzo gorące podziękowania należą się rodzicom i dzieciom, tym którzy na apel i zapowiedź konkursu, zareagowali tak twórczo i licznie. Dzięki temu całe przedszkole rozweselają, samodzielnie wykonane, cudowne, różnobarwne, urocze motyle.

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura