01 lutego 2018r. w Urzędzie Gminy Śliwice obchodzono uroczystość wręczenia medali Prezydenta RP za długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilaci obchodzący Złote Gody – Państwo Marta i Feliks Metza oraz Państwo Zofia i Willi Warczak z Lińska otrzymali z rąk Wójta Gminy Śliwice pamiątkowe dyplomy, upominek oraz kwiaty. Uroczystość była okazją do wspomnień.
Państwo Metza wspólnie wychowali 6 dzieci i mają 14 wnuków. Jubilaci prowadzili gospodarstwo rolne. Pan Feliks pracował także w Zakładach Meblarskich na terenie naszej gminy. Pani Marta zajmowała się wychowaniem dzieci, a w wolnych chwilach pomagała mężowi w pracach chałupniczych.
Państwo Warczak wspólnie wychowali 4 dzieci, mają 7 wnuków. Pani Zofia zajmowała się prowadzeniem domu i wychowaniem dzieci . Jubilatce radość sprawiało szydełkowanie. Pan Willi z zawodu był tynkarzem , następnie podjął pracę na kolei, gdzie pracował przez kilka lat. Przed przejściem na emeryturę wykonywał prace chałupnicze dla Zakładów Meblarko- Drzewnych. Pasją Jubilata jest łowienie ryb.

Życzymy Jubilatom kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu, wzajemnym szacunku i miłości.

 


 Honeyview DSC 0487