W niedzielę 10 grudnia zmieni się roczny rozkład jazdy pociągów. Główną zmianą, jaka zajdzie na terenie Gminy Śliwice, będzie nowe popołudniowe połączenie z Bydgoszczy do Śliwic, funkcjonujące w dni robocze.
Jak dowiedzieliśmy się w spółce Arriva RP, połączenie to będzie funkcjonować w następujący sposób:

 

• Z Bydgoszczy Gł. o godz. 14.44 wyjeżdżać będzie pociąg relacji Bydgoszcz – Chojnice, przyjeżdżający do Wierzchucina o godz. 15.40.
• Następnie z Wierzchucina o godz. 15.52 wyjedzie pociąg w relacji Wierzchucin – Szlachta (przyjazd do Szlachty godz. 16.22, możliwość przesiadki na pociąg do Czerska) – Śliwice (przyjazd godz. 16.44).
• Po przyjeździe do Śliwic, pociąg wróci do Szlachty (odjazd ze Śliwic 16.50, przyjazd do Szlachty 17.00), gdzie będzie skomunikowany z pociągiem Czersk – Wierzchucin (ten z kolei w Wierzchucinie będzie skomunikowany z pociągami do Bydgoszczy i Chojnic).
• Ze Szlachty skład pojedzie z powrotem, przez Śliwice (odjazd godz. 17.14) do Laskowic.
Jeśli ktoś będzie chciał jechać z Bydgoszczy do Śliwic bez przesiadki – będzie mógł wyjechać z Bydgoszczy pociągiem o godz. 14.18 (zamiast o 14.44). Pociąg o 14.18 dojedzie do Wierzchucina i, po dłuższym postoju (podczas którego zaczeka na pociąg odjeżdżający z Bydgoszczy o 14.44), ten sam skład pojedzie dalej do Śliwic.
Do Śliwic na godz. 16.44 będzie również można dojechać pociągiem z Tucholi (odjazd godz. 15.13), z przesiadką w Wierzchucinie.
Inną istotną zmianą będzie wieczorne połączenie ze Śliwic do Czerska. Pociąg Laskowice Pom. – Wierzchucin, który odjeżdżać będzie ze Śliwic o godz. 19.44 (wcześniej zatrzyma się też naturalnie w Laskach i Śliwiczkach), będzie w Szlachcie skomunikowany z pociągiem Wierzchucin – Czersk. To połączenie również będzie funkcjonować tylko w dni robocze.
Szczegółowy, pełny nowy rozkład jazdy będzie już niedługo dostępny na stronie internetowej www.arriva.pl