wspieraj seniora

Rozeznanie potrzeb seniorów w zakresie realizacji programu  "Korpus Wsparcia Seniorów" moduł II. W związku z możliwością pozyskania środków finansowych na zakup opasek bezpieczeństwa w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej programu "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2022 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Śliwicach informuje o możliwości zgłaszania osobistego, telefonicznego lub przez osoby bliskie seniorów w wieku 65 lat i więcej do udziału w w/w Programie.


Do programu w pierwszej kolejności będą kwalifikowane osoby mieszkające samotnie.

 

GOPS w Śliwicach rozważa przystąpienie do realizacji Modułu II tego Programu, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych, przez zwiększanie dostępu do tzw. "opieki na odległość".

W ramach Programu seniorom w wieku 65 lat i więcej zostanie zapewniony dostęp do tzw. "opasek bezpieczeństwa" wyposażonych w co najmniej trzy z następujących funkcji:

  • przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS,
  • detektor upadku,
  • czujnik zdjęcia opaski,
  • lokalizator GPS,
  • funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami,
  • funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).

Opaska bezpieczeństwa będzie połączona z całodobowym Centrum monitoringu, co daje poczucie bezpieczeństwa tylko seniorom, ale także jego rodzinie. Pozwala na bardziej komfortowe funkcjonowanie w swoim środowisku lokalnym. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwia połączenie się z dyspozytorem (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka), który podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi.

Usługa ”opieki na odległość” realizowana w ramach tego programu byłaby BEZPŁATNA dla mieszkańców naszej Gminy.

 Osoby zainteresowane udziałem  w Programie proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Śliwicach  do dnia 17 lutego 2022 r.
KONTAKT
:  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,    tel. 52 33 40721, tel .531 490 092, tel.531 490 096