Z wielką przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Śliwicach dołączyła do projektu „Mała książka – wielki człowiek”

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców do odwiedzania naszej Biblioteki.

 

Maluchy otrzymają książeczkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Rodzice natomiast otrzymają broszurę informacyjną przypominającą o ważnej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak.

Kampania jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”.
Akcja „Mała Książka – Wielki Człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.