zbiórka dla dzieci z Ukrainy

Choć w obliczu wojny może się wydawać, że książki nie są rzeczą pierwszej potrzeby, to jednak ich terapeutyczna moc jest dziś bardzo potrzebna. Zbieramy książki, które miałyby ułatwić dzieciom naukę naszego języka. Wsparcie w postaci kolorowych i pięknych bajek na pewno chociaż na chwilę zabiorą najmłodszych w inny, lepszy świat, a przy okazji będą pomocą w przyswojeniu nowych słów.

narodowy program rozwoju czytelnictwa plansza

Drodzy Czytelnicy w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Gminna Biblioteka Publiczna w Śliwicach otrzymała środki finansowe z budżetu państwa  w formie dotacji w wysokości 5300 zł.

Środki te zostaną w całości przeznaczone na zakup książek, z których będziecie mogli korzystać już w tym roku. Celem programu jest rozwijanie czytelniczych zainteresowań, poprzez zagwarantowanie dostępu do nowości wydawniczych.

świąteczny anioł

Gminna Biblioteka Publiczna w Śliwicach zaprasza na: Konkurs plastyczny pt. „ŚWIĄTECZNY ANIOŁ”

Technika wykonania prac dowolna, czekamy na wasze prace. Za wykonanie najpiękniejszych prac czekają nagrody. Na wasze prace czekamy do 16 grudnia 2021r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Śliwicach.
Rozwiązanie konkursu odbędzie się na 18 grudnia 2021r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Śliwicach. Wyniki zostaną ogłoszone na Facebooku.

Poniżej publikujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego

pdfraport-dostepnosci-biblioteki-sliwice.pdf

konkurs plastyczny na kartkę świąteczną

Gminna Biblioteka Publiczna w Śliwicach zaprasza na: KONKURS PLASTYCZNY na kartkę świąteczną pt: Święta Bożego Narodzenia. Stwórz kartkę świąteczną własnego autorstwa. Technika wykonania dowolna, czekamy na wasze prace! Za wykonanie najpiękniejszych prac czekają nagrody! Na wasze prace czekamy do 17 grudnia 2020r. Rozwiązanie konkursu odbędzie się na Facebooku Gminnej Biblioteki Publicznej w Śliwicach 19 grudnia 2020r.

leżąca książka a na niej okulary

Tymczasowe zasady korzystania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Śliwicach w czasie stanu pandemii koronawirusa COVID-19.