czytanie na kanapie

O to fotorelacja z Narodowego Czytania - "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza, które odbyło się 3 września w Gminnym Ośrodku Kultury. W naszej akcji wzięło udział 20 czytających, którzy reprezentowali różne instytucje i środowiska społeczne. Balladę "Świteź" czytały przedstawicielki Gminnej Biblioteki Publicznej w Śliwicach: Anna Klinger, Aleksandra Kropidłowska oraz Monika Nierebińska.

plakat narodowe czytanie

W sobotę 3 września Śliwice po raz pierwszy włączają się do Narodowego Czytania. Akcję zapoczątkowano w Polsce 10 lat temu. W tym roku czytamy Ballady i Romanse Adama Mickiewicza. Dzieło zostało wybrane z okazji dwusetnej rocznicy wydania tego zbioru poezji, który rozpoczął epokę polskiego romantyzmu. Do udziału w czytaniu zaprosiliśmy władze gminy, dyrektorów jednostek samorządowych, nauczycieli oraz uczniów. Na wyjątkowe spotkanie zapraszamy na godzinę 16:00 do sali widowiskowej GOK w Śliwicach.

narodowy program rozwoju czytelnictwa logo

Gminna Biblioteka Publiczna w Śliwicach otrzymała fundusze z budżetu państwa w formie dotacji w wysokości 4800 zł z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” . Pieniądze te zostaną w całości przeznaczone na zakup książek, z których będziecie mogli korzystać już niebawem.

plakat informacyjny o konkursie

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza  do udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym. Wystarczy zrobić jedno zdjęcie podczas wakacyjnych wojaży. Pokaż nam, że czytanie i podróże to Twoja pasja – przekonaj nas do tego!  

zbiórka dla dzieci z Ukrainy

Choć w obliczu wojny może się wydawać, że książki nie są rzeczą pierwszej potrzeby, to jednak ich terapeutyczna moc jest dziś bardzo potrzebna. Zbieramy książki, które miałyby ułatwić dzieciom naukę naszego języka. Wsparcie w postaci kolorowych i pięknych bajek na pewno chociaż na chwilę zabiorą najmłodszych w inny, lepszy świat, a przy okazji będą pomocą w przyswojeniu nowych słów.

narodowy program rozwoju czytelnictwa plansza

Drodzy Czytelnicy w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Gminna Biblioteka Publiczna w Śliwicach otrzymała środki finansowe z budżetu państwa  w formie dotacji w wysokości 5300 zł.

Środki te zostaną w całości przeznaczone na zakup książek, z których będziecie mogli korzystać już w tym roku. Celem programu jest rozwijanie czytelniczych zainteresowań, poprzez zagwarantowanie dostępu do nowości wydawniczych.