zniszczony samochód, który został spalony w wyniku ostrzału

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na wieczór autorski z fotografem Robertem Kwiatkiem twórcą wystawy "NIECH ŚWIAT USŁYSZY - UKRAINA 24.02.2022". Spotkanie odbędzie się w piątek 28 października 2022 roku o godzinie 18:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury. 

Na zdjęciu widać sześć laptopów na stoliku w tle regał z książkami

Miło nam poinformować, że Nasza Biblioteka zakończyła realizację projektu „Sieć na kulturę”, realizowanym przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.

grafika o oddawaniu książek

Nie bój się przyjść do biblioteki. Do końca października trwa amnestia biblioteczna. Amnestia biblioteczna ma na celu nie tylko odzyskanie wypożyczonych dawno temu książek. Przede wszystkim zależy nam na tym, żeby zachęcić czytelników do powrotu do naszej placówki.

czytanie na kanapie

O to fotorelacja z Narodowego Czytania - "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza, które odbyło się 3 września w Gminnym Ośrodku Kultury. W naszej akcji wzięło udział 20 czytających, którzy reprezentowali różne instytucje i środowiska społeczne. Balladę "Świteź" czytały przedstawicielki Gminnej Biblioteki Publicznej w Śliwicach: Anna Klinger, Aleksandra Kropidłowska oraz Monika Nierebińska.

plakat narodowe czytanie

W sobotę 3 września Śliwice po raz pierwszy włączają się do Narodowego Czytania. Akcję zapoczątkowano w Polsce 10 lat temu. W tym roku czytamy Ballady i Romanse Adama Mickiewicza. Dzieło zostało wybrane z okazji dwusetnej rocznicy wydania tego zbioru poezji, który rozpoczął epokę polskiego romantyzmu. Do udziału w czytaniu zaprosiliśmy władze gminy, dyrektorów jednostek samorządowych, nauczycieli oraz uczniów. Na wyjątkowe spotkanie zapraszamy na godzinę 16:00 do sali widowiskowej GOK w Śliwicach.

narodowy program rozwoju czytelnictwa logo

Gminna Biblioteka Publiczna w Śliwicach otrzymała fundusze z budżetu państwa w formie dotacji w wysokości 4800 zł z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” . Pieniądze te zostaną w całości przeznaczone na zakup książek, z których będziecie mogli korzystać już niebawem.