logo czyste powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu podał następujące aktualne dane o wdrażaniu Programu na terenie gminy Śliwice (dane na dzień 07.10.2022):

W związku z podpisaniem przez Gminę Śliwice porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w zakresie uruchomienia w naszej Gminie punktu konsultacyjno-informacyjnego Programu „Czyste Powietrze” zapraszamy Mieszkańców Gminy Śliwice  do udziału w pierwszym spotkaniu informacyjnym, podczas którego zostaną przekazane zasady ubiegania się o dofinansowanie z tego Programu.

plakat informacyjny czyste powietrze 2.0

Od 21 października rozpoczął się nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze”, przygotowanej dla Polaków o niższych dochodach. Aby dostać wyższą dotację – nawet do 37 tys. zł – na wymianę kopciucha i termomodernizację domu, potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach wydane przez gminę. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował też nowe udogodnienia: kalkulator dotacji, wydłużenie realizacji przedsięwzięcia o dodatkowe pół roku oraz listę urządzeń i materiałów zgodnych z programem.

biały napis czyste powietrze zdrowy wybór na niebieskim tle

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu ogłasza, że od dnia 15.05.2020 r. nabór wniosków o dofinansowanie będzie prowadzony w oparciu o:

zdjęcie z programu czyste powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu informuje, że z uwagi na wycofanie ze sprzedaży wysokoemisyjnych źródeł ciepła, z dofinansowania w formie dotacji wyłączone zostały od 1 stycznia 2020 roku budynki nowo budowane.

Gmina Śliwice podpisała w dniu 10 lipca 2019 r. z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej porozumienie w sprawie udzielania pomocy wnioskodawcom programu „Czyste Powietrze”.