logo czyste powietrze

Zapraszamy Mieszkańców Gminy Śliwice do udziału w spotkaniu informacyjnym, podczas którego zostaną wyjaśnione zasady ubiegania się o dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze. Spotkanie obędzie się  w dniu 21 marca ( wtorek) o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach.

logo czyste powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu podał następujące aktualne dane o wdrażaniu Programu na terenie gminy Śliwice (dane na dzień 05.01.2023):

Logo Programu Czyste Powietrze

Od 3 stycznia 2023 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z Ministerstwem Klimatu i Środowiska wprowadza kolejną odsłonę programu „Czyste Powietrze”, która spowoduje, że Beneficjenci uzyskają wyższe dofinansowanie i jednocześnie będą mogli obniżyć koszty ogrzewania swoich domów.

logo czyste powietrze

„CZYSTE POWIETRZE” to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

logo czyste powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu podał następujące aktualne dane o wdrażaniu Programu na terenie gminy Śliwice (dane na dzień 07.10.2022):

W związku z podpisaniem przez Gminę Śliwice porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w zakresie uruchomienia w naszej Gminie punktu konsultacyjno-informacyjnego Programu „Czyste Powietrze” zapraszamy Mieszkańców Gminy Śliwice  do udziału w pierwszym spotkaniu informacyjnym, podczas którego zostaną przekazane zasady ubiegania się o dofinansowanie z tego Programu.

plakat informacyjny czyste powietrze 2.0

Od 21 października rozpoczął się nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze”, przygotowanej dla Polaków o niższych dochodach. Aby dostać wyższą dotację – nawet do 37 tys. zł – na wymianę kopciucha i termomodernizację domu, potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach wydane przez gminę. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował też nowe udogodnienia: kalkulator dotacji, wydłużenie realizacji przedsięwzięcia o dodatkowe pół roku oraz listę urządzeń i materiałów zgodnych z programem.

biały napis czyste powietrze zdrowy wybór na niebieskim tle

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu ogłasza, że od dnia 15.05.2020 r. nabór wniosków o dofinansowanie będzie prowadzony w oparciu o:

zdjęcie z programu czyste powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu informuje, że z uwagi na wycofanie ze sprzedaży wysokoemisyjnych źródeł ciepła, z dofinansowania w formie dotacji wyłączone zostały od 1 stycznia 2020 roku budynki nowo budowane.