W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada o godz. 11:00 w kościele w Śliwicach odprawiona zostanie msza św. w intencji ojczyzny. Będzie to uroczysta msza z pochodem ofiarnym, oprawą Chóru "Orfeusz" i udziałem pocztów sztandarowych.

Pragniemy państwa poinformować o zmianie głównego adresu e-mail gminy. Stary adres tj. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zostaje zastąpiony nowym adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszelką korespondencje łącznie z ofertami prosimy kierować na nowy adres.

Jak co roku w dniu 1 listopada 2018r. na cmentarzu parafialnym w Śliwicach odbędzie się kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków powstałych w okresie od ok. 1906 do 1917 roku. Tegoroczna kwesta odbędzie się w Śliwicach po raz dziesiąty. Dzięki dotychczasowym kwestom zebrano łączną kwotę 70.029,23 zł. W roku bieżącym wyremontowano 4 pomniki.  Społeczny Komitet Odnowy Zabytków w Śliwicach serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznej kweście.

Rozpoczęliśmy działania zmierzające do rozbudowy i przebudowy remizy strażackiej w Kręgu. Dnia 24.10.2018r. Wójt Gminy Śliwice wydał decyzję Nr RS.6730.79.2018 ustalającą lokalizację inwestycji celu publicznego

W związku z uchwaloną ustawą, dzień 12 listopada 2018r. jest dniem wolnym od pracy. W związku z tym zmieszane odpady komunalne z rejonu 1, 2 i 3 zamiast 12 listopada 2018r. będą odbierane dwa dni wcześniej tj. dnia 10 listopada 2018r.(sobota).

Wyniki wyborów. Wójtem w pierwszej turze wybrany został Daniel Jan Kożuch zdobywając 2044 głosy (81,30%).

Skład nowej Rady Gminy Śliwice:

Wszystkie jednostki OSP z Gminy Śliwice otrzymały nowe wyposażenie o łącznej wartości ponad 100 000 zł. Dzieki dofinasowaniu, po 10 000 zł, z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników i środkom własnym jednosek, strażacy ze Śliwic,

Otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej na budowę Ławki Niepodległości. Ławka będzie nowoczesnym pomnikiem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Pani Ewa Kozanecka Posłanka na Sejm RP odwiedziła dziś placówki oświatowe w naszej gminie. Pani poseł była inicjatorem zorganizowanych w Szkole Podstawowej w Śliwicach biegów „Ogólnopolski Challenge czyli mali bohaterowie w Śliwicach”.

Celem konkursu jest po podniesienie frekwencji w wyborach samorządowych 21 października 2018 r. Wybieramy nie tylko wójta i radnych Gminy Śliwice, ale także radnych Powiatu Tucholskiego i Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego.