Firma, która wykonuje to zadanie to Bolesław Orzechowski P.H.U. „ORPOD” z Kijewa Królewskiego. Budowa inwestycji obejmuje 5,5 km wodociągu oraz 22 przyłączy wodociągowych. Wartość inwestycji to 677.706,02 zł. Gmina Śliwice pozyskała dofinansowanie na realizację przedmiotów inwestycji w wysokości 75% wartości. Pozostała kwota pochodzi z budżetu gminy Śliwice.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Śliwice "Atrakcyjna Gmina" zaprasza wszystkich Seniorów na SPOTKANIE Z LEKARZEM pt. "Jak dbać o zdrowie Seniora". Spotkanie odbędzie się w środę 22.04.2015 r. o godz. 15:00 w sali widowiskowej GOK Śliwice. Wstęp bezpłatny.

Gminny Osrodek Kultury w Śliwicach zaprasza w najbliższą sobotę 11 kwietnia 2015 r. na Dyskotekę Dorosłego Człowieka. Świetna  zabawa w rytmie najnowszych tanecznych przebojów startuje o 20:00. Wstęp 10 zł. Zapraszamy osoby w wieku 21+

22 marca 2015r. /niedziela/ w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach odbył się Wielkanocny Konkurs Kulinarny.

Stowarzyszenie Miłośników Koni i Zaprzęgów Konnych 'Gniadosz' w Śliwicach zgodnie z tradycją uczciło pierwszy dzień wiosny. Mieszkańcy Gminy Śliwice pożegnali zimę poprzez spalenie i utopienie marzanny.

W związku z opracowywaną Strategią Rozwoju Obszaru Społeczno-Gospodarczego powiatu tucholskiego poniżej przedstawiamy link do ankiety on-line dla przedsiębiorców:
http://www.ankietaplus.pl/s/52731JZY
Wypełnienie ankiety zajmie ok. 2 minut. Prosimy o wypełnienie ankiet on-line do 27 marca br. Wyniki zostaną uwzględnione w diagnozie strategii.

W okresie wakacji 2015 roku KRUS zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczony w Kasie.

Uchwałą Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z 25 lutego 2015 r., miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2015 r. została ustalona w wysokości 42,00 zł za każdą osobę podlegająca temu ubezpieczeniu. Osoby objęte wymienionym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie opłacają 1/3 pełnej składki, tj. 14 zł.

Ogłoszono konkurs plastyczny "Piękno przyrody obszaru Lokalnej Grupy Rybackiej "Borowiacka Rybka"". Szczegóły na plakacie poniżej.