Zapraszamy na program w TVP Bydgoszcz" W BORACH I NA KRAJNIE" dziś 11.09.2018r o godzinie 19.15, powtórka 12.09.2018r o godzinie 19.45 oraz 15.09.2018r. o godzinie 10.15.
W programie relacja z Dni Gminy Śliwice oraz  Śliwickiej Dyszki

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej w 2012r.
10 września 2018r. w szkole Podstawowej w Śliwiczkach odbyła się akcja Narodowego Czytania.

ZUK Śliwice informuje,że w dniu 11.09.2018r z powodu skażenia sieci wodociągu zostanie wyznaczony punkt poboru wody. Beczkowóz zostanie podstawiony w godzinach:

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy na serię zebrań wiejskich odbywający się na terenie całej gminy. W programie zebrań przewidziano między innymi podział środków z funduszu sołeckiego na następny rok oraz prezentację z realizacji inwestycji w Gminie Śliwice. Poniżej prezentujemy harmonogram zebrań.

Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach informuje, że ruszyły nabory w nowym sezonie zajęć stałych dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Gmina Śliwice razem z 29 samorządami z województwa kujawsko-pomorskiego przystąpiło do elitarnego grona odpowiedzialnych samorządów, stawiających sobie za cel rozwój edukacji dzieci i młodzieży. Cel ten zostanie osiągnięty dzięki wypracowaniu we współpracy z doradcą Lokalnego Planu Podnoszenia Jakości Oświaty.

Reprezentacja z Powiatu Tucholskiego wzięła udział w Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się 2 września w Wąbrzeźnie. Tradycyjny wieniec w kształcie korony przygotowany został w tym roku przez Sołectwo Śliwice.

26 sierpnia 2018r. Wójt Gminy Śliwice Pan Daniel Kożuch wraz z Pracownikiem Urzędu Gminy Panią Krystyną Szamocką mieli przyjemność uczestniczyć
w uroczystości Jubileuszowej 60-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Zofii i Wincentego Belickich.

Dziś pierwszy dzień szkoły. Tradycyjnie rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym w Śliwicach i złożeniem kwiatów pod pomnikiem św. Maksymiliana Kolbego, który upamiętnia ofiary wojny.

Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie poszukuje gospodarstwa rolne, w których możliwe byłoby świadczenie usług opiekuńczych dla osób niesamodzielnych (seniorów) w ramach projektu „Opieka w zagrodzie – gospodarstwa opiekuńcze w woj. kujawsko-pomorskim”.