II-gi Śliwicki konkurs wiedzy ekologicznej p.t.:„Nawrócenie Św. Huberta - na tle przyrody Borów Tucholskich”
Bractwo Św. Huberta w Śliwicach przy współudziale Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy oraz Nadleśnictwa Woziwoda zorganizowało,

Przedszkolacy Borowiacy w kolorowym orszaku składają świąteczne życzeni. Dziś m.in. wizyta w Urzędzie Gminy.

Zakład Usług Komunalnych w Śliwicach informuje, że z uwagi na przypadające Święta Bożego Narodzenia wywóz śmieci z miejscowości: Brzeźno, Linówek, Lisiny, Laski, Zazdrość, Lińsk, Rosochatka, Śliwiczki odbędzie się w dniu 27.12.2018 (czwartek).

Zapraszamy na program W BORACH I NA KARAJNIE już dziś 11.12.2018r o godz. 19.15, powtórka 12.12.2018r o godz. 19.45 oraz 15.12.2018r o godz. 10.15.

www.bydgoszcz.tvp.pl - zakładka programy.

Turniej Świąteczny Mistrzów zorganizowany przez Towarzystwo Piłkarskie Ziemi Śliwickiej był okazją do podsumowania mijającego roku oraz podziękowania wysyłanego dla wszystkich tych, którzy wspólnie wspierali i pomagali TPZŚ

Jak co roku w dniu 1 listopada na cmentarzu parafialnym w Śliwicach odbyła się kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków powstałych w okresie od ok. 1906 do 1917 roku. Tegoroczna kwesta odbyła się w Śliwicach po raz dziesiąty. Podczas tegorocznej kwesty zebarano kwotę 9150zł.

Podczas pierwszej sesji Wójt i nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. Rada na przewodniczącego wybrała Zbigniewa Zwolińskiego, który tę funkcje pełnił także w ubiegłej kadencji. Wiceprzewodniczącymi zostali Marek Janicki i Piotr Gierwatowski.

Szkoła Podstawowa w Śliwiczkach włączyła się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości poprzez realizację projektu: „Godność, wolność, niepodległość”, który został przygotowany przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu wieloletniego „Niepodległa”.

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.
Dnia 8 listopada 2018r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości szczególnie uroczyście uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom, które włączyły się w przygotowanie obchodów.