Zapraszamy na program W Borach i na Krajnie już dziś 09.10.2018 o g. 17.55 powtórka 13.10.2018 o godz.10.15 oraz o godz. 19.25 - www.bydgoszcz.tvp.pl - zakładka programy

Wicemarszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego Dariusz Kurzawa z roboczą wizytą na terenie naszej Gminy. Marszałek spotkał się, w Urzędzie Gminy, z Wójtem Danielem Kożuchem i Przewodniczącym Rady Gminy Zbigniewem Zwolińskim.

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 12 października 2018 r. (piątek) od godziny 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach dyżur poselski pełnić będzie

Poseł na Sejm RP
Ewa Kozanecka

Na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe SA trwają opracowania dokumentacji przedprojektowej dla projektu pn. Prace na pozostałych liniach kolejowych należących do alternatywnego ciągu transportowego Bydgoszcz - Trójmiasto i liniach stycznych oraz Chojnickim Węźle Kolejowym”

W dniu 29.09.2018 roku w Okoninach Nadjeziornych odbył się turniej szachowy pod nazwą I Otwarte Mistrzostwa Gminy Śliwice w Szachach Szybkich.
Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Od poniedziałku 1 października 2018 zostanie zamknięty przejazd kolejowy zlokalizowany na skrzyżowaniu linii kolejowej nr 215 w km 37,060 z drogą powiatową nr 1017 C w miejscowości Śliwice (ul. Dworcowa).

Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju! Polska i zagraniczna oferta stypendiów jest ogromna, a programy realizowane przez różnego typu instytucje, skierowane są do bardzo zróżnicowanych grup odbiorców.

Informujemy mieszkańców, że woda w całym wodociągu gminnym nadaje się już do bezpośredniego spożycia. Zgodnie z informacją podaną przez Państwowy inspektorat sanitarny woda nie stanowi obecnie zagrożenia dla zdrowia. Poniżej publikujemy oficjalny komunikat w tej sprawie.

Zapraszam na spotkanie informacyjne dotyczące Programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie do nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Spotkanie odbędzie się 19 września 2018r. o godz. 18:00

Zgodnie z przekazanymi przez Państwową Inspekcję Sanitarną danymymi, informujemy mieszkańców, że jakość wody w wodociągu gminnym uległa poprawie. Obecnie na ul. Łobodzkiej w Śliwicach oraz w miejscowościach Łoboda, Linówek i Brzeźno nadaje się do warunkowego spożycia.