W ramach ogłoszonego konkursu wpłynęło 19 ofert złożonych przez 12 organizacji pozarządowych.
Na konkurs przeznaczono kwotę 85.000,00 i tyle samo przyznano organizacjom.
Na realizację zadania pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu ( 69.000,00)” oferty złożyły następujące organizacje:

Już dziś 12.03.2019r. o godzinie 19.15 powtórka 13.03.2019r. o godz. 19.45 oraz 16.03.2019r. o godz. 10.15 zapraszamy na program w Borach i na Krajnie.

Zakładka programy www.bydgoszcz.tvp.pl . W programie będzie mowa o wielkiej biegowej imprezie GRAND PRIX Borów Tucholskich.

Życzymy wszystkim Sołtysom satysfakcji z pracy na rzecz lokalnej społeczności, wszelkiej pomyślności, sukcesów w działalności sołeckiej oraz zaangażowania w codzienną pracę na rzecz rozwoju Gminy Śliwice.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Śliwickiej „Knieja” serdecznie zaprasza wszystkich Seniorów na spotkanie z policjantami pt . „NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!”. 13 marca (środa) o godz. 15:00 w sali widowiskowej GOK Śliwice. Spotkanie organizowane w ramach realizacji projektu „Aktywny Senior V” dofinansowanego z budżetu Województwa Kujawsko - Pomorskiego i Gminy Śliwice.

W imieniu samorządu Gminy Śliwice składamy wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz realizacji wszelkich zamierzeń w życiu prywtnym i zawodowym.
Wójt Gminy Śliwice                                       Przewodniczący Rady Gminy Śliwice

   Daniel Kożuch                                                           Zbigniew Zwoliński

W dniu 8 marca  od godz. 9.00  do 8 marca  do godz. 20.00  w województwie kujawsko-pomorskim przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85km/h, z południowego zachodu.

Ostrzeżenie obowiązuje na terenie powiatu:

W Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych tradycyjnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem w lesie w pobliżu stacji Lipowa Tucholska.
W miejscu upamiętniającym potyczkę z 1946 r. oddziału Niezłomnych z żołnierzami Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, oddając hołd nieustającym w walce o Niepodległą Ojczyznę,

Złożenie wniosku o przyjęcie do Przedszkola Samorządowego „Borowiaczek” wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym od 4 marca do 29 marca 2019 r. do godz.15:00

Partnerstwo "Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie" zaprasza na szkolenie dotyczące zasad wypełniania wniosku o powierzenie grantu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność „Dekel do borowiackiej grapy” na lata 2016-2023 (przedsięwzięcia 3.1.2 LSR: „Wichajstry i dinksy, czyli aktywizacja społeczno – zawodowa mieszkańców obszaru LSR”.

1. marca (w piątek) obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” O godz. 11:00 złożymy kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym potyczkę w lesie w pobliżu stacji kolejowej Lipowa Tucholska.
Serdecznie zapraszamy.