Wójt Gminy Śliwice wystąpił z inicjatywą spotkań z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz projektantami w celu omówienia rozwiązań dla planowanych zamknięć ważnych dla mieszkańców przejazdów kolejowo - drogowych linii kolejowej 201 oraz 215, na które nie wyraża zgody.

GKS "VICTORIA" Śliwice ogłasza nabór do sekcji piłki nożnej.
Zainteresowane dziewczęta i chłopców z roczników 2009-2010 prosimy o
kontakt pod numerem telefonu 604 993 231.

W dniu 23 kwietnia  od godz. 10.00  do 23 kwietnia  do godz. 20.00  w województwie kujawsko-pomorskim przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85km/h, z południowego wschodu.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy Mieszkańcom i Gościom Gminy Śliwice najserdeczniejsze życzenia spokoju, radości, miłych spotkań w gronie najbliższych oraz nadziei w życiu i wiary w dobro.
Niech tegoroczne Święta Wielkiej Nocy staną się dla nas wszystkich okazją do pojednania i okazywania sobie miłości i szacunku.

Wójt Gminy Śliwice ogłasza nabór na wolne samodzielne stanowisko informatyka w Urzędzie Gminy Śliwice, ul. Ks. dra St. Sychowskiego 30, 89-530 Śliwice

1.Stanowisko pracy:

Samodzielne stanowisko do spraw obsługi informatycznej Urzędu Gminy

Głosujmy na Szkołę Podstawową w Lińsku, Przedszkole Samorządowe Borowiaczek w Śliwicach oraz ulicę Konwaliową w Śliwicach w konkursie Modernizacja Roku!!!! Gmina Śliwice została zakwalifikowana do konkursu Modernizacja Roku. Głos można oddać w kategorii ,,obiekty szkolnictwa” na „Rozbudowę Szkoły Podstawowej w Lińsku” lub na „Rozbudowę Przedszkola Samorządowego Borowiaczek w Śliwicach”. W kategorii „modernizacja dróg” można zagłosować na „Przebudowę ulicy Konwaliowej w Śliwicach”.

W ostatnią niedzielę marca do Łobody na zaproszenie Morsów ze Śliwic i GOK, zanurzyć się w zimnej wodzie jeziora Trzcianno, przyjechało blisko 200 morsów. Tradycyjnie ostatniej oficjalnej kąpieli towarzyszą konkurencje sprawnościowe, w których drużyny morsów startują z ogromnym zaangażowaniem i jeszcze większym humorem.

28 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące nowego programu Rządu Premiera Mateusza Morawickiego. Przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego z Wydziału Polityki Społecznej i pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przedstawili mieszkańcom Gminy Śliwice główne założenia „Nowej Piątki”.

W dniu 27.03.2019 r. w Domu Strażaka w Śliwicach odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pt.: "Młodzież zapobiega pożarom." W turnieju uczestniczyło 24 uczniów szkół podstawowych ze Śliwic, Śliwiczek oraz Lińska. Głównym zadaniem turnieju jest utrwalenie wiedzy pożarniczej wśród młodzieży.

Dzisiaj naszą gminę odwiedził sekretarz stanu w Kancelari Premiera Łukasz Schreiber. Tematem spotkania z samorządowcami były głównie programy rządowe dotyczące rozbudowy infrastruktury drogowej, ale także plany rządu z zakresu spraw społecznych. Pan minister odpowiadał na pytania o program "Nowej Piątki" i reformę systemu edukacji.