Wójt Gminy Śliwice ogłasza otwarty konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych w 2019 roku przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferach:

Na ul. Dworcowej w Śliwicach przy Gminnym Ośrodku Kultury stanęła Ławka Niepodległości. Ławka jest multimedialnym pomnikiem, który upamiętnia 100. rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ławka umożliwia m.in. odsłuchanie nagrań materiałów związanych z historią odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz ładowanie urządzeń elektronicznych przez gniada USB.

Orkiestra Dęta OSP Śliwice dba o podtrzymanie wspaniałej, miejscowej tradycji wigilijnego kolędowania. Serdecznie dziekujemy za cały rok Waszego zaangażowania na rzecz lokalnej społeczności.

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie wszystkim Mieszkańcom i Gościom Gminy Śliwice spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Nas wszystkich pomyślnością i szczęściem...

Szkoła Podstawowa im. ks.prałata E. Staniszewskiego w Śliwicach wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminą Śliwice zorganizowała spotkanie wigilijne dla wszystkich seniorów z terenu naszej gminy.

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny.

II-gi Śliwicki konkurs wiedzy ekologicznej p.t.:„Nawrócenie Św. Huberta - na tle przyrody Borów Tucholskich”
Bractwo Św. Huberta w Śliwicach przy współudziale Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy oraz Nadleśnictwa Woziwoda zorganizowało,

Przedszkolacy Borowiacy w kolorowym orszaku składają świąteczne życzeni. Dziś m.in. wizyta w Urzędzie Gminy.

Zakład Usług Komunalnych w Śliwicach informuje, że z uwagi na przypadające Święta Bożego Narodzenia wywóz śmieci z miejscowości: Brzeźno, Linówek, Lisiny, Laski, Zazdrość, Lińsk, Rosochatka, Śliwiczki odbędzie się w dniu 27.12.2018 (czwartek).

Zapraszamy na program W BORACH I NA KARAJNIE już dziś 11.12.2018r o godz. 19.15, powtórka 12.12.2018r o godz. 19.45 oraz 15.12.2018r o godz. 10.15.

www.bydgoszcz.tvp.pl - zakładka programy.