We wtorek, 28 maja br., w Szkole Podstawowej im. Ks. Prałata Erharda Staniszewskiego w Śliwicach odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym pt. „Młodzi Samorządni”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Śliwicach we współpracy Urzędem Gminy w Śliwicach i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Śliwicach. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowały Wiesława Pankau i Barbara Wryłka.

W dniu 14 czerwca 2019 roku w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Śliwicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Wyróżnienie to efekt ich całorocznej pracy, zaangażowania oraz pasji i talentów.Z rąk Wójta Gminy Daniela Kożucha listy gratulacyjne oraz nagrody rzeczowe otrzymali:

W sobotę, 15 czerwca odbyła się II OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA, działanie publiczne dofinansowanie z funduszy Gminy Śliwice. Olimpiada została zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe „Borowiaczek” w Śliwicach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Borowiaczka .
Dzięki przychylności Gminy Śliwice najmłodsi mieszkańcy, mogli przeżyć pasjonującą rywalizację z przedszkolami z powiatu tucholskiego oraz z powiatu chojnickiego. Można więc powiedzieć, że była to Olimpiada międzywojewódzka.

IMGW_PIB wydał ostrzeżenie III stopnia o burzach z gradem. obowiązuje od godz. 18.00 dnia 15.06.2019 do godz.4.00 dnia 16.06.2019. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 40 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 130 km/h. Miejscami grad o rozmiarze do 5 cm. Lokalnie ryzyko wystąpienia trąb powietrznych. Dotyczy wszystkich powiatów. Prawdopodobieństwo 80%. 

Prosimy o zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa i przekazanie informacji  dalej

W naszej gminie trwa realizacja programu polityki zdrowotnej pn. “Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim”.
Program ten jest finansowany z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetu Gminy Śliwice. Czas realizacji programu od 25 kwietnia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie https://www.spzoz-sliwice.pl

W dniach 12-13 czerwca na terenie naszej gminy odbyły się finały Kujawsko Pomorskiej Ligi Orlika o puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerem głównym rozgrywanych zawodów był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Bydgoszczy, promujący poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Patronat nad imprezą objął PZPN Grassroots „Piłka dla wszystkich”. Patronem imprezy był Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Organizatorem turnieju była Akademia Sportu Piotak- Piotr Fiutak.

W jubileuszowym festiwalu udział wzięło 7 orkiestr: Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Bysławia, Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury, Orkiestra Dęta OSP w Chodczu, Orkiestra Dęta OSP w Skępem, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Śmiłowicach, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Świekatowo i Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Śliwicach.

Zapraszamy na program W Borach i na Krajnie już dziś 11.06.2019 o godz. 19:15 powtórka 12.06.2019 o godz. 19:45 oraz 15.06.2019 o godz. 10:15. 

www.bydgoszcz.tvp.pl - zakładka programy

"BÓG NIE MOŻE BYC WSZĘDZIE, DLATEGO WYMYŚLIŁ MATKĘ" ,"JEDEN OJCIEC ZNACZY WIĘCEJ NIŻ STU NAUCZYCIELI","KAŻDE DZIECKO JEST WAŻNE" To hasła tegorocznego Dnia Rodziny w naszym śliwickim Przedszkolu, który dbył sie 3 czerwca, w pięknej, upalnej pogodzie. Ponieważ czeka nas Przedszklna Olimpiada, to i Dzień Rodziny przeżywaliśmy na sportowo.

WCZK IMGW-PIB wydał ostrzeżenie o występieniu w naszym powiecie burz z gradem. Ostrzeżenie obowiązuje od godz.12.00 do godz. 19.00 dnia 08.06.2019r. Prognozowane są opady deszczu 25 mm, porywy wiatru do 80 km/h. Prosimy o zachowanie ostrożności.