IMGW_PIB wydał ostrzeżenie III stopnia o burzach z gradem. obowiązuje od godz. 18.00 dnia 15.06.2019 do godz.4.00 dnia 16.06.2019. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 40 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 130 km/h. Miejscami grad o rozmiarze do 5 cm. Lokalnie ryzyko wystąpienia trąb powietrznych. Dotyczy wszystkich powiatów. Prawdopodobieństwo 80%. 

Prosimy o zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa i przekazanie informacji  dalej

W naszej gminie trwa realizacja programu polityki zdrowotnej pn. “Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim”.
Program ten jest finansowany z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetu Gminy Śliwice. Czas realizacji programu od 25 kwietnia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie https://www.spzoz-sliwice.pl

W dniach 12-13 czerwca na terenie naszej gminy odbyły się finały Kujawsko Pomorskiej Ligi Orlika o puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerem głównym rozgrywanych zawodów był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Bydgoszczy, promujący poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Patronat nad imprezą objął PZPN Grassroots „Piłka dla wszystkich”. Patronem imprezy był Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Organizatorem turnieju była Akademia Sportu Piotak- Piotr Fiutak.

W jubileuszowym festiwalu udział wzięło 7 orkiestr: Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Bysławia, Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury, Orkiestra Dęta OSP w Chodczu, Orkiestra Dęta OSP w Skępem, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Śmiłowicach, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Świekatowo i Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Śliwicach.

Zapraszamy na program W Borach i na Krajnie już dziś 11.06.2019 o godz. 19:15 powtórka 12.06.2019 o godz. 19:45 oraz 15.06.2019 o godz. 10:15. 

www.bydgoszcz.tvp.pl - zakładka programy

"BÓG NIE MOŻE BYC WSZĘDZIE, DLATEGO WYMYŚLIŁ MATKĘ" ,"JEDEN OJCIEC ZNACZY WIĘCEJ NIŻ STU NAUCZYCIELI","KAŻDE DZIECKO JEST WAŻNE" To hasła tegorocznego Dnia Rodziny w naszym śliwickim Przedszkolu, który dbył sie 3 czerwca, w pięknej, upalnej pogodzie. Ponieważ czeka nas Przedszklna Olimpiada, to i Dzień Rodziny przeżywaliśmy na sportowo.

WCZK IMGW-PIB wydał ostrzeżenie o występieniu w naszym powiecie burz z gradem. Ostrzeżenie obowiązuje od godz.12.00 do godz. 19.00 dnia 08.06.2019r. Prognozowane są opady deszczu 25 mm, porywy wiatru do 80 km/h. Prosimy o zachowanie ostrożności.

W dniu 2 czerwca Śliwicach odbył się XI Turnieju Karate S.G.I. Poland Młodzików i Juniorów Mł.o Puchar Wójta Gminy Śliwice z okazji „Dnia Dziecka". W turnieju wystartowali zawodnicy reprezentujący:Krzyż Wlkp., Mały Rudnik, Czersk, Pelplin,Tuczno, Chojnice, Człuchów, Tucholę, Gostycyn i Śliwice.

Szanowni Państwo, pomóżmy Wiktorowi. Wiktor ma 7 lat, mieszka w Małej Kloni. W lutym 2019 r. zdiagnozowano u Niego ostrą białaczkę mieloblastyczną. Rozpoczęła się walka Wiktora z ciężką chorobą. Obecnie jest w trakcie chemioterapii. Trudne i wyczerpujące leczenie wiąże się ze stałym pobytem w szpitalu i jest bardzo kosztowne. Potrzebne są pieniądze na dalszą hospitalizację, rehabilitację oraz leki.

Triumfem Druchów z OSP Krąg zakończyły się sobotnie, gminne zawody sportowo-pożarnicze. Drugie zaszczytne miejsce w ogólnej klasyfikacji zajęła drużyna OSP Rosochatka. Obie te ekipy będą reprezentowały naszą gminę w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych w Tucholi.