Wójt Daniel Kożuch trzyma promesę inwestycyjną

Gmina Śliwice otrzymała na swoje inwestycje dodatkowe środki pochodzące z Funduszu Inwestycji Samorządowych #TARCZADLASAMORZĄDÓW.
Dzisiaj na spotkaniu w Gminie Gostycyn Minister Łukasz Schreiber przekazał tą dobrą informację dla wszystkich samorządów z terenu naszego powiatu.

uroczystość wręczenia w sali urzędu nagród dla absolwentów szkół podstawowych

We wtorek 23 czerwca Wójt Gminy Śliwice przyznał nagrody absolwentom szkół podstawowych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, sukcesy w olimpiadach, konkursach, turniejach oraz wykazali wzorową postawę i aktywność społeczną.

kobieta i napis nakłaniający do skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej z


Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

zdjęcie zbiorowe osób na tle budynku centrum stomatologii w Śliwicach

Gminne Centrum Stomatologii Szkolnej w Śliwicach otwarte. W uroczystości i symbolicznym przecięciu wstęgi brali udział: Łukasz Schreiber – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Jerzy Kowalik – Doradca Wojewody Kujawsko – Pomorskiego, Wojciech Kroplewski – Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Śliwicach, Daniel Kożuch – Wójt Gminy Śliwice, Piotr Spica – Sekretarz Gminy Śliwice, Zbigniew Zwoliński – Przewodniczący Rady Gminy Śliwice; Ks. Prałat Andrzej Koss.

panele fotowoltaniczne ułożone na dachu domu

Osoby zainteresowane udziałem w programie na dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców z terenu gminy Śliwice zapraszamy do zapoznania się z regulaminem naboru oraz składania deklaracji (regulamin naboru oraz druk deklaracji do pobrania poniżej).

zestaw do ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu koloru żółtego

W związku z epidemią COVID-19 nadal obowiązuje zakaz wstępu na place zabaw i siłownie zewnętrzne na terenie gminy Śliwice. Zakaz obowiązuje do odwołania.

zdjęcie czołowki programu w borach i na krajnie

Zapraszamy na program W Borach i na Krajnie już dziś 09.06.2020r. o godz. 19.15, powtórka 12.06.2020r.godz.19.45 i 13.06.2020r. godz. 10.15 www.bydgoszcz.tvp.pl zakładka programy. W dzisiejszym odcinku min. o drodze z Lińska w kierunku Rosochatki finansowanej z funduszu dróg samorządowych. Serdecznie zapraszamy.

dziewczynka i chłopiec

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka wszystkim Dzieciom – tym najmniejszym i tym już całkiem dorosłym – życzę zdrowia szczęścia i spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń. Niech życie nie szczędzi Wam dobrych zdarzeń, a każdy dzień przepełnia radość i pozytywne doświadczenia.

napis na czarnym tle światłowód w twojej okolicy

Ostatni czas pokazał, jak ważną rolę w naszej codzienności pełni Internet. Szybkie i niezawodne łącze umożliwia nie tylko wykonywanie pracy zdalnej, edukację, sprawne załatwianie spraw urzędowych, robienie zakupów online, komunikację czy bycie w kontakcie z bliskimi. Internet szerokopasmowy to także stały dostęp do zabawy i rozrywki.

plakat informacyjny o imprezie dni pola w minikowie

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na Krajowe Dni Pola Minikowo 2020, które odbędą się w dniach 20-23 czerwca br.
Głównym celem Krajowych Dni Pola 2020 jest prezentacja dorobku polskiej hodowli roślin oraz osiągnieć instytutów naukowych, uczelni i podmiotów obsługujących rolników.