Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram zebrań wiejskich we wrześniu 2019 r. Informujemy, że zebranie w Lipowej jest zebraniem na którym zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej w związku z rezygnacją dwóch jej członków.

1. Ogólne zasady

  • Dofinansowanie w formie dotacji 50 % kosztów kwalifikowanych max 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.
  • Przedsięwzięcie: zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej o zainstalowanej mocy od 2 kW do 10 kW na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych.
  • Nie podlegają dofinansowaniu projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejących instalacji fotowoltaicznych.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Śliwice „Atrakcyjna Gmina” ogłasza rekrutację uzupełniającą uczestników do projektu „Złota jesień śliwickich seniorów”. Termin naboru: 16.09.2019 – 20.09.2019

Zapraszamy na program W Borach i na Krajnie już dziś 10.09.2019 o godz. 19:15 powtórka 11.09.2019 o godz. 19:45 oraz 14.09.2019 o godz. 10:15. W programie min. relacja z Dożynek Gminnych w Lubocieniu

www.bydgoszcz.tvp.pl - zakładka programy

Nadleśnictwo Trzebciny oraz Urząd Gminy w Śliwicach zapraszają rodziców i opiekunów dzieci urodzonych w 2018r. wraz z dziećmi mieszkającymi na terenie gminy Śliwice, do wzięcia udziału w wydarzeniu: „Jedno dziecko, jedno drzewo”.

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Lińsku odbyła się kolejna edycja akcji Narodowe Czytanie. To już poraz ósmy w całej Polsce czytano wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku był to zbiór zatytuowany Nowele Polskie.

Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram zebrań wiejskich we wrześniu 2019 r.

W sobotę 31 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne w Lubocieniu. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu korowodu dożynkowego. Tradycyjnie na czele korowodu szedł Ksiądz z krzyżem i ministrantami, Orkiestra Dęta wraz z Mażoretkami, zaproszeni goście na czele z Wójtem Gminy, Strażacy, wieńce, zespół ludowy, bryczki i wozy dożynkowe.

Oddając hołd ofiarom wojny, delegacja Gminy Śliwice i delegacje, rozpoczynających rok szkolny placówek oświatowych z naszej gminy, złożyły kwiaty pod pomnikiem św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Ruszyła ogólnopolska akcja badań trychologicznych, mająca na celu zbadanie skóry głowy oraz włosów u Polaków. Na jej trasie znajdują się również Śliwice, gdzie już 6 września 2019 r. będzie można bezpłatnie wykonać bezpłatne badanie trychologiczne.