kilka kur i kogutów

W związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków informujemy hodowców drobiu o zasadach jakie należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI):

dwie kobiety pod spodem napis luxmed i nfz

LUX MED jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne.

roztapiający się śnieg

Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C.

oblodzona droga w lesie

Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Ważność ostrzeżenia : od godz. 22:00 dnia 19.01.2021r. do godz. 09:00 dnia 20.01.2021r.

padający śnieg w lesie

Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności ostrzeżenia do 15 cm, lokalnie do 20 cm. 

zdjęcie lotnicze miejscowości Śliwiczki

Plebiscyt na wybór jednej z dwóch propozycji operacji, polegających na kształtowaniu ogólnodostępnej przestrzeni publicznej skierowanej do osób w wieku przekraczającym 50 lat.

mężczyzna podczas obróbki artystycznej drewna

Wójt Gminy Śliwice ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2021 zadania publicznego w zakresie: „Kultura i sztuka, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” oraz zaprasza do składania ofert.

chłopcy jadący na łyżwach

Wójt Gminy Śliwice ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2021 zadania publicznego w zakresie: „Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży” oraz zaprasza do składania ofert.

widok nóg osób siedzących na krzesłach

Wójt Gminy Śliwice ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2021 zadania publicznego w zakresie: „Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych” oraz zaprasza do składania ofert.

dziadek z wnuczką jedzie na sankach

Wójt Gminy Śliwice ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2021 zadania publicznego w zakresie: „Włączanie osób starszych poprzez integrację międzypokoleniową” oraz zaprasza do składania ofert.