chór Orfeusz w Śliwicach

17 listopada 2019r. w Kościele w Śliwicach odbyła się uroczysta msza święta z okazji Jubileuszu 145-lecia Chóru Parafialnego "Orfeusz". Wszystkim chórzystom oraz młodzieży należącej do scholi życzymy kolejnych lat twórczej pracy, sukcesów oraz satysfakcji ze wspólnego śpiewania.

nagłówek programu w borach i na krajnie

Zapraszamy na program W BORACH I NA KRAJNIE już dziś 12.11.2019 r. o godz.19.15 , powtórka 16.11.2019r. o godz. 10.15. www.bydgoszcz.tvp.pl zakładka programy. W programie powiemy o nowym targowisku w Śliwicach przy ul świeckiej. Autorzy magazynu odwiedzą również cmentarz parafialny by pokazać niecodzienne pomniki nagrobne.

apel z okazji dnia niepodległości

Z okazji nadchodzącego święta 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury młodzież ze Szkoły Podstawowej Im. Ks. Prałata Erharda Staniszewskiego w Śliwicach przygotowała przedstawienie pt. „Pisk białego orła” w wykonaniu uczniów klas VIII.

otwarcie targowiska gminnego w śliwicach

Inwestycja pn. „Budowa targowiska gminnego w Śliwicach” została zakończona. Dzisiaj targowisko zostało uroczyście otwarte i poświęcone przez ks. Mariusza Kryżę. Wartość zadania wynosi 1.386.935,27 zł, dofinansowanie 755.762,00 zł. Zadanie jest dofinansowane w 63,63% środkami pochodzącymi z PROW na lata 2014-2020 dla operacji typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”.

Uroczystości w kościele św. Huberta w Okoninach

W niedzielę 3 listopada 2019 roku w Kościele św. Huberta w Okoninach odbyła się uroczystość odpustowa. Jak co roku obchody zorganizowało Bractwo św. Huberta wraz diecezjalnym duszpasterzem myśliwych i leśników, ks. prałatem Andrzejem Kossem. Mszy Świętej odpustowej przewodniczył ks. biskup pomocniczy Arkadiusz Okroja.
W uroczystości uczestniczyli członkowie Bractwa św. Huberta, myśliwi, leśnicy, przedstawiciele Gminy Śliwice, zaproszeni goście oraz parafianie. Po uroczystości odpustowej została poświęcona nowa droga do Okonin.

na zdjęciu Andrzej Zwoliński

Informujemy , że Przewodniczący Rady Gminy Śliwice Pan Zbigniew Zwoliński w miesiącu listopadzie będzie przyjmował interesantów w dniu 15 listopada w godzinach od 14.00 do 15.00. Urząd Gminy Śliwice, pokój Nr 14,

telefon kontaktowy 52 3340716

zbiórka na cmentarzu w śliwicach 1 listopada 2019

Jak co roku w dniu 1 listopada na cmentarzu parafialnym w Śliwicach odbyła się kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków powstałych w okresie od ok. 1906 do 1917 roku. Tegoroczna kwesta odbyła się w Śliwicach po raz jedenasty. Podczas tegorocznej kwesty zebrano kwotę 11 492,30zł.
Społeczny Komitet Odnowy Zabytków w Śliwicach serdecznie dziękuje wszystkim biorącym udział w kweście.

targowisko gminne w śliwicach

Urząd Gminy Śliwice informuje, że z dniem 7 listopada 2019 r. targowisko gminne zostaje przeniesione na ul. Szkolną ( przy restauracji Olimpia). W tym dniu nastąpi uroczyste poświęcenie obiektu targowiska o godz. 9.00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości.

Wójt Gminy Śliwice podaje do publicznej informacji wykaz nieruchomości przeznaczonych do najmu oraz sprzedaży. 

Link do wykazu: Wykaz nieruchomości

worek ze śmieciami

Zakład Usług Komunalnych w Śliwicach informuje, że z uwagi na Świeto Wszystkich Świetych odbiór śmieci z pierwszego piątku miesiąca tj. 01.11.2019 r. dla właścicieli posesji czasowo przebywających i posiadaczy podpisanych umów z ZUK Śliwice, odbędzie się 31.10.2019 r. ( czwartek)