osoby siedzące na krzesłach

Wójt Gminy informuje, że z dniem 24 września 2021 roku rozpoczną się konsultacje „Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na terenie Gminy Śliwice na 2022 rok” i zaprasza do czynnego udziału.

pociąg

Władze województwa kujawsko-pomorskiego ogłosiły przetarg na wybór przewoźników kolejowych na lata 2021-2030. Zgodnie z założeniami przetargu, liczba pociągów na trasie Laskowice Pomorskie – Śliwice – Czersk ma zostać zwiększona, ma też nastąpić reaktywacja połączeń pasażerskich na trasie Wierzchucin – Szlachta.

unijne pożyczki infografika

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. zachęca mikroprzedsiębiorców z regionu do skorzystania z unijnej pożyczki płynnościowej 0%. Pożyczka przeznaczona jest dla firm poszkodowanych przez pandemię Covid-19.

budynek starostwa z napisem komunikat

Przekazuję następujące informacje i komunikaty od służb i inspekcji z terenu powiatu tucholskiego:

tablica Inki

Zapraszamy na program w Borach i Na Krajnie dziś 14.09 o godzinie 19:45. Powtórka 17.09.2021r o godz. 8:00, 18.09.2021r o godz.10:15. W dzisiejszym programie relacjaz odsłonięcia tablicy pamiątkowej Danuty Siedzikówny w Lipowej Tucholskiej a także otwarcie ulicy Słonecznej w Śliwicach.

delegacja podczas uroczystości w lipowa Tucholska

W niedzielę 5 września br. W naszej gminie odbyły się uroczyste obchody 75 rocznicy ostatniej podróży Danuty Siedzikówny ps. „Inka”. Wydarzenie swój początek miało na stacji kolejowej Lipowa Tucholska, gdzie na budynku dworca została umieszczona pamiątkowa tablica ku pamięci nastoletniej sanitariuszki „Inki”. Słowa uznania dla bohaterskiej postawy popłynęły od zastępcy prezesa IPN dr. hab. Karola Polejowskiego, Andrzeja Osipowa Dyrektora Regionu Północnego PKP PLK S.A a także Daniela Kożucha – Wójta Gminy Śliwice.

narodowy spis powszechny grafika informacyjna

Przebywasz za granicą bez wymeldowania z pobytu stałego w Polsce? Pamiętaj o obowiązku spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021!

plakat informacyjny o ince

Wójt Gminy Śliwice, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Zrzeszenie Harcerskie Piąta.PL zapraszają na uroczyste obchody upamiętniające 75. rocznicę ostatniej podróży Danuty Siedzikówny „Inki” z Lipowej Tucholskiej do Gdańska. 5 września 2021 r. (niedziela), godz. 11:00 Stacja PKP Lipowa Tucholska i Zwierzyniec.

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na szkolenie stacjonarne " Szkody łowieckie - problem czy zagrożenie?",które odbedzie się 8 września 2021r. o godz. 10:00 w siedzibie KPODR w Minikowie sala konferencyjna , budynek 1 c. Szczegóły znajdują się w załączniku.

delegacja składa kwiaty przy pomniku

1 września minęła 82. rocznica wybuchu II wojny światowej, największego konfliktu zbrojnego w historii. Wojnę rozpoczął atak hitlerowskich Niemiec na Polskę. Wojna pochłonęła życie 33 mln osób cywilnych na całym świecie. Życie straciło blisko 6 mln Polaków.