Partnerstwo "Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie" zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące dotacji na rozwój istniejących przedsiębiorstw w ramach środków Lokalnej Strategii Rozwoju "Dekel do borowiackiej grapy" (PROW 2014-2020).

W dniu 14 lipca orlik w Lińsku gościł uczestników Wakacyjnego Turnieju Mistrzów w piłce nożnej. Zawody zorganizowane zostały przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Śliwickiej. 

W dniach 12-14 lipca 2019 r. Lińsk gościł najlepszych zawodników którzy rywalizowali w ramach Mistrzostw Polski Modelarstwa FSR. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, rywalizacja w poszczególnych kategoriach toczyła się do ostatniego biegu.

W minioną sobotę odbył się Festyn Sołecki w Laskach. Jak co roku dla wszystkich mieszkańców i przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Odbyły się zabawy, konkursy i zawody sportowe dla dzieci. Udział w nich nagrodzono drobnymi upominkami. Do szalonej zabawy przy zumbie zachęciła wszystkich Magdalena Lipkowska.

W dniu 7 lipca 2019 roku w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach została odsłonięta tablica ufundowana przez Gminę Śliwice upamiętniająca osobę Ks. dra Stanisława Sychowskiego, który obchodziłby w tym roku swoje 150-lecie urodzin.

Zapraszamy na program W Borach i na Krajnie już dziś 09.07.2019 o godz. 19:30 powtórka 10.07.2019 o godz. 19:45 oraz 13.07.2019 o godz. 10:15. W programie min. temat: Zawody Wędkarskie w Lińsku.

www.bydgoszcz.tvp.pl - zakładka programy

We wtorek, 28 maja br., w Szkole Podstawowej im. Ks. Prałata Erharda Staniszewskiego w Śliwicach odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym pt. „Młodzi Samorządni”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Śliwicach we współpracy Urzędem Gminy w Śliwicach i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Śliwicach. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowały Wiesława Pankau i Barbara Wryłka.

W dniu 14 czerwca 2019 roku w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Śliwicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Wyróżnienie to efekt ich całorocznej pracy, zaangażowania oraz pasji i talentów.Z rąk Wójta Gminy Daniela Kożucha listy gratulacyjne oraz nagrody rzeczowe otrzymali:

W sobotę, 15 czerwca odbyła się II OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA, działanie publiczne dofinansowanie z funduszy Gminy Śliwice. Olimpiada została zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe „Borowiaczek” w Śliwicach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Borowiaczka .
Dzięki przychylności Gminy Śliwice najmłodsi mieszkańcy, mogli przeżyć pasjonującą rywalizację z przedszkolami z powiatu tucholskiego oraz z powiatu chojnickiego. Można więc powiedzieć, że była to Olimpiada międzywojewódzka.

IMGW_PIB wydał ostrzeżenie III stopnia o burzach z gradem. obowiązuje od godz. 18.00 dnia 15.06.2019 do godz.4.00 dnia 16.06.2019. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 40 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 130 km/h. Miejscami grad o rozmiarze do 5 cm. Lokalnie ryzyko wystąpienia trąb powietrznych. Dotyczy wszystkich powiatów. Prawdopodobieństwo 80%. 

Prosimy o zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa i przekazanie informacji  dalej