chłopiec w wojskowym rynsztunku

24 maja w Szkole Podstawowej w Lińsku odbył się piknik militarny z udziałem 12. Brygady Zmechanizowanej im. Generała broni Józefa Hallera. Osoby uczestniczące w wydarzeniu mogły przyjrzeć się z bliska wyposażeniu wojskowemu oraz obejrzeć nowoczesny sprzęt. Wszystkim zgromadzonym czas umilił poczęstunek w postaci wiejskiego jadła.

plakat informujący o czwartym Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

4. Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się już 3 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy. Mityng należący do prestiżowego cyklu Continental Tour Gold to szansa zobaczenia w akcji najlepszych lekkoatletów świata. Wyjątkowe święto sportu, które ma na celu uczczenie pamięci honorowego obywatela Bydgoszczy i najlepszej polskiej lekkoatletki Ireny Szewińskiej. Jak wziąć udział w imprezie?

zaproszenie

Drodzy rodzice, rodziny, goście, mieszkańcy Śliwic oraz wszyscy, którzy zechcą zabrać udział, ZAPRASZAMY 29 maja na uroczyste obchody 20 lecia Nadania Imienia Borowiaczek, naszemu śliwickiemu przedszkolu.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu, które rozpocznie Msza Święta o godz. 11.00. Po niej uroczysty przemarsz do amfiteatru GOK w Śliwicach. Kulminacyjnym punktem obchodów będzie część artystyczna w wykonaniu Przedszkolaków Borowiaków.

piknik militarny grafika informacyjna

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców naszej gminy wraz z dziećmi na PIKNIK MILITARNY z udziałem 12. Brygady Zmechanizowanej im. generała broni Józefa Hallera, który odbędzie się we wtorek 24 maja w godzinach 13:00 -15:00 na terenie szkoły podstawowej w Lińsku. 12. Brygada jest jedną z najlepiej wyszkolonych jednostek wojsk lądowych. 12BZ należy do największych i najnowocześniejszych jednostek w Wojskach Lądowych. Będzie to niepowtarzalna okazja by przyjrzeć się z bliska wyposażeniu wojskowemu oraz obejrzeć nowoczesny sprzęt.

spotkanie z przedsiębiorcami

Wójt Gminy Śliwice oraz Pani Anna Korczak z Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o. mieli zaszczyt spotkać się z  przedsiębiorcami i omówić możliwość uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego na 12 lat z uwagi na projekt inwestycyjny w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.  

w borach i na krajnie tablica

Zapraszamy na program w Borach i na Krajnie dziś 10.05.2022r. o godz. 19:45 powtórka programu jutro 11.05.2022r. o godz. 8:00. Emisja w TVP Bydgoszcz. W najbliższym wydaniu magazynu przedstawimy ważne inwestycje w gminie-remont hydroforni a także remont remizy ochotniczej straży pożarnej.

cieknąca woda z kranu

W związku z modernizacją stacji SUW w Śliwicach Zakład Usług Komunalnych w Śliwicach informuje, że w dniu 10.05.2022r. ok. godz. 10.00 -11.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie całej Gminy Śliwice. Za utrudnienia przepraszamy.

ulotka CEEB

CEEB, czyli Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to system informacji o źródłach ogrzewania budynków w Polsce. CEEB ma wspierać działania w wymianie kopciuchów, a tym samym walkę ze smogiem. Za budowę systemu CEEB odpowiada Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

strażacy ze sztandarami

W dniu Świętego Floriana, patrona strażaków, w Kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach odbyła się Msza Święta w intencji strażaków ochotników z naszej gminy.  Po Mszy nastąpił uroczysty przemarsz ulicami Śliwic, na czele z orkiestrą, pocztami sztandarowymi, zaproszonymi gośćmi oraz przedstawicielami samorządu gminnego do amfiteatru Gminnego Ośrodka Kultury. Orkiestra Dęta OSP Śliwice oraz  Orkiestra Dęta OSP Bysław  wspólnie zagrały Hymn Związku OSP RP.

strażacy w kolumnie marszowej

Z okazji Naszego święta pragnę wyrazić wdzięczność za pełną poświęcenia służbę na rzecz mieszkańców Gminy Śliwice.
Wszystkim Druhnom oraz Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Strażakom Państwowej Straży Pożarnej składam serdeczne podziękowania za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków oraz wyrazy uznania za bezinteresowną służbę i profesjonalną postawę w tych trudnych czasach.