W wyjątkowy sposób wszystkie dzieci z Przedszkola „Borowiaczek”  obchodziły dzisiaj Dzień Dziecka. Występy cyrkowe rodziców, bańki mydlane, śpiewy i tańce to tylko kilka atrakcji spośród wielu, które miały miejsce 1 czerwca br. w przedszkolu.

grupa dzieci

Bardzo wesoło swój dzień obchodziły również dzieci ze szkół podstawowych na terenie Gminy Śliwice. Każda ze szkół przygotowała ogrom atrakcji dla najmłodszych. Nie zabrakło poczęstunku i słodkości.  Podczas wydarzeń przedstawiciele Urzędu Gminy Śliwice promowali „Śliwickie becikowe”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

świetlica w Laskach

Samorząd na to zadanie pozyskał dofinansowanie w wysokości ponad 770 tys. zł ze środków pochodzących z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, natomiast koszt inwestycji wynosi prawie 900 tys. zł.

31 maja 2023r. trzy pary małżeńskie obchodziły Jubileusz Złotych Godów. Z tej okazji Wójt Daniel Kożuch w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Państwu Annie i Jerzemu Łobockim z Lubocienia, Irenie i Pawłowi Reszkom z Okonin Nadjeziornych oraz Teresie i Jerzemu Warczakom ze Śliwic Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

sesja rady gminy

We wtorek Radni spotkali się na dodatkowej sesji zwołanej na wniosek Wójta. Głównym jej celem było podjęcie uchwały zmieniającej budżet i Wieloletnią Prognozę Finansową, żeby umożliwić rozstrzygnięcie przetargu na największą inwestycję dofinansowaną z Polskiego Ładu. Zadanie „Rozwój infrastruktury społecznej na terenie Gminy Śliwice” składa się z 3 części.

Od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 r. realizowane będzie badanie Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych. 

plakat informacyjny pobór krwi

Zapraszamy mieszkańców do zaangażowania się w zbiórkę krwi. Zbiórka odbędzie się 4 czerwca 2023  r. (niedziela)  przy plebanii w Śliwicach  w godz. 8:00 – 14:00. Organizatorem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.  

znak stop na tle lasu

Dbając o Państwa bezpieczeństwo informujemy, iż w nadleśnictwach leżących na terenie powiatu tucholskiego  wprowadzono zakaz wstępu do lasu. Przyczyną takiego stanu jest wykonywanie zabiegów agrolotniczych (opryski środkiem biologicznym) mających na celu ograniczenie liczebności szkodnika gąsienic brudnicy mniszka. Owad ten żeruje
w drzewostanie tworząc duże szkody.

Dzień Samorządu Terytorialnego

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego wszystkim  Pracownikom Samorządu, Radnym, Sołtysom oraz osobom przyczyniającym się do propagowania idei samorządności pragniemy złożyć podziękowania  i najlepsze życzenia: wytrwałości, zapału w tej ważnej i odpowiedzialnej pracy, powodzenia w realizacji nowych, ambitnych zamierzeń, satysfakcji z pracy na rzecz społeczności lokalnej oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

danel kożuch, katarzyna daszkiewicz z prezydentem RP

Na zaproszenie Prezydenta Andrzeja Dudy Wójt Gminy Śliwice Daniel Kożuch wraz z zastępcą Katarzyną Daszkiewicz  wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.Podczas uroczystości Prezydent wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz samorządu terytorialnego i skierował podziękowania do wszystkich samorządowców.