zdjęcie grupowe z konkursu perła 2022

W Poznaniu podczas Targów Smaki Regionów odbyło się podsumowanie XXI edycji ogólnopolskiego Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” na najlepszy regionalny i tradycyjny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną i tradycyjną. W konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów na najlepszy polski regionalny produkt żywnościowy Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie "Żurawinki"  otrzymało statuetkę "Perła 22" za kaczkę po myśliwsku.

plansza informacyjna

Dodatek przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ciepła gospodarstwa domowego jest:

logo lokalnej grupy działania bory tucholskie

Partnerstwo „Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu tucholskiego* (w tym młodzież, przedstawicieli lokalnych organizacji – stowarzyszeń, fundacji, KGW, OSP, klubów sportowych, jak również przedstawicieli przedsiębiorców, instytucji publicznych, radnych, sołtysów, emerytów, rolników - w tym prowadzących gospodarstwa agroturystyczne, zagrody edukacyjne) na otwarte gminne spotkania informacyjno-konsultacyjne dot. opracowania wielofunduszowej Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu tucholskiego na kolejny okres programowania UE tj. 2021-2027.

logo czyste powietrze

Zapraszamy Mieszkańców Gminy Śliwice do udziału w spotkaniu informacyjnym, podczas którego zostaną wyjaśnione zasady ubiegania się o dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze. Spotkanie obędzie się podczas zebrania wiejskiego w dniu 29 września o godzinie 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach.

 

Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram zebrań wiejskich we wrześniu 2022 r.

osoby siedzące na krzesłach

Wójt Gminy informuje, że z dniem 20 września 2022 roku rozpoczną się konsultacje „Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na terenie Gminy Śliwice na 2023 rok” i zaprasza do czynnego udziału.

kominiarz na dachu

Przypominamy właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może być też niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza!

osoby jadące bryczką

Drodzy Mieszkańcy! W najbliższych dniach do Państwa domów trafi kolejne, ósme wydanie naszej gminnej gazety. Za jej pośrednictwem trafiamy do Państwa z przydatnymi informacjami na temat bieżących i planowanych inwestycji oraz o tym, co dzieje się w gminie. W tym numerze macie Państwo okazję zobaczyć relację z licznych imprez, które miały miejsce w minione wakacje w gminie Śliwice. Gazetkę można również pobrać na naszej stronie w zakładce Informator Gminny

jubilaci zdjęcie grupowe

13 września br. wójt Daniel Kożuch gościł trzy pary małżeńskie obchodzące uroczystość Złotych Godów. Z tej okazji włodarz Medalem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczył Państwa Annę i Jana Pozorskich z Lińska, Państwa Anielę i Pawła Ossowskich z Brzeźna oraz Państwa Danutę i Jana Jankunów z Okonin.

w borach i na krajnie napis na zielonym tle

Zapraszamy na program W Borach i na Krajnie dziś 13.09 o godz. 19:45. Powtórka magazynu jutro o 8:00. W programie przedstawiny dożynki gminne.