Zapraszamy mieszkańców na spotkanie informacyjne programu #NowaPiątka. 28 marca 2019r. o godzinie 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach ul. Dworcowa 39

14 marca 2019 r. w Urzędzie Gminy w Śliwicach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Sołtysa. Z gospodarzami sołectw spotkali się Wójt Gminy Daniel Kożuch, Sekretarz Piotr Spica, Skarbnik Halina Sonik oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Andrzej Urbański.

Partnerstwo "Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie" informuje, ze ogłoszone zostały konkursy nr 1/2019/EFS, 2/2019/EFS, 3/2019/EFS (szczegóły tutaj), w ramach których można pozyskać środki na: aktywizację społeczno - zawodową, działania na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z zakresu aktywnej integracji o charakterze środowiskowym (np. kluby młodzieżowe, lider/animator aktywności lokalnej).

W ramach ogłoszonego konkursu wpłynęło 19 ofert złożonych przez 12 organizacji pozarządowych.
Na konkurs przeznaczono kwotę 85.000,00 i tyle samo przyznano organizacjom.
Na realizację zadania pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu ( 69.000,00)” oferty złożyły następujące organizacje:

Już dziś 12.03.2019r. o godzinie 19.15 powtórka 13.03.2019r. o godz. 19.45 oraz 16.03.2019r. o godz. 10.15 zapraszamy na program w Borach i na Krajnie.

Zakładka programy www.bydgoszcz.tvp.pl . W programie będzie mowa o wielkiej biegowej imprezie GRAND PRIX Borów Tucholskich.

Życzymy wszystkim Sołtysom satysfakcji z pracy na rzecz lokalnej społeczności, wszelkiej pomyślności, sukcesów w działalności sołeckiej oraz zaangażowania w codzienną pracę na rzecz rozwoju Gminy Śliwice.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Śliwickiej „Knieja” serdecznie zaprasza wszystkich Seniorów na spotkanie z policjantami pt . „NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!”. 13 marca (środa) o godz. 15:00 w sali widowiskowej GOK Śliwice. Spotkanie organizowane w ramach realizacji projektu „Aktywny Senior V” dofinansowanego z budżetu Województwa Kujawsko - Pomorskiego i Gminy Śliwice.

W imieniu samorządu Gminy Śliwice składamy wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz realizacji wszelkich zamierzeń w życiu prywtnym i zawodowym.
Wójt Gminy Śliwice                                       Przewodniczący Rady Gminy Śliwice

   Daniel Kożuch                                                           Zbigniew Zwoliński

W dniu 8 marca  od godz. 9.00  do 8 marca  do godz. 20.00  w województwie kujawsko-pomorskim przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85km/h, z południowego zachodu.

Ostrzeżenie obowiązuje na terenie powiatu:

W Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych tradycyjnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem w lesie w pobliżu stacji Lipowa Tucholska.
W miejscu upamiętniającym potyczkę z 1946 r. oddziału Niezłomnych z żołnierzami Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, oddając hołd nieustającym w walce o Niepodległą Ojczyznę,