wójtowie gmin zdjęcie zbiorowe

Dnia 15 marca 2023 roku rozpoczęło się formalne funkcjonowanie związku gmin, który łączy samorządy gmin Śliwice, Czersk, Czarna Woda i Osieczna. Pierwsze spotkanie przedstawicieli jednostek upłynęło na wyborach władz i sprawach organizacyjnych.

 

Przewodniczącym związku został Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski, jego zastępcą Burmistrz Czarnej Wody Arkadiusz Gliniecki. W zarządzie są także Wójt Gminy Śliwice Daniel Kożuch i Wójt Gminy Osieczna Stanisław Stosik. Na przewodniczącego zgromadzenia wybrano Krzysztofa Przytarskiego, reprezentanta gminy Czersk. Jego zastępcą została Katarzyna Daszkiewicz, wicewójt gminy Śliwice. W składzie komisji rewizyjnej znaleźli się Sebastian Schmidt reprezentujący Czarną Wodę i Marek Graban z Osiecznej. Główną księgową związku została Ewa Kitowska z Urzędu Miejskiego w Czersku.

Związek gmin „W Sercu Borów Tucholskich” ma na celu wspólną realizację wielu przedsięwzięć oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych na ich realizację. Między innymi na drogi, sieci wod.-kan. czy ścieżki rowerowe. I to właśnie trasy dla rowerzystów są najbardziej zaawansowanym projektem, którym zajmie się związek gminy. Na pierwszym posiedzeniu zarys koncepcji utworzenia sieci ścieżek rowerowych zaprezentowali projektanci Leszek i Szymon Zabroccy.

 Zdjęcia dzięki uprzejmości miny Czersk

 

 

zwiazek gmin 2 zdjęcie zbiorowe

 

zwiazek gmin zdjęcie uczestników

zwiazek gmin zdjęcie uczestnikówzwiazek gmin zdjęcie uczestników