pociąg na trasie

Od niedzieli 13 marca zmienia się rozkład jazdy pociągów. Na terenie Gminy Śliwice najważniejszą zmianą będzie nowy poranny pociąg, kursujący w dni robocze, w relacji Tuchola – Wierzchucin – Szlachta – Czersk. Pociąg ten będzie przyjeżdżał do Czerska na godz. 5.59 i będzie skomunikowany z pociągiem odjeżdżającym z Czerska o godz. 6.09 do Tczewa.

Pociąg, który przyjeżdża na 5.59 do Czerska, wróci następnie o godz. 6.09 do Szlachty i dalej pojedzie, tak jak obecnie, ze Szlachty do Wierzchucina, Tucholi i Chojnic.

 

W nowym rozkładzie, ostatni pociąg z Wierzchucina w kierunku Szlachty (odjazd godz. 17.53) w dni robocze nie pojedzie bezpośrednio do Czerska, lecz skończy bieg w Szlachcie. Będzie jednak skomunikowany z pociągiem Laskowice Pomorskie – Szlachta – Czersk. W dni wolne pociąg ten pojedzie bezpośrednio w relacji Wierzchucin – Czersk. Nowość w rozkładzie to również uruchomienie porannego pociągu w niedziele w relacji Wierzchucin – Szlachta – Śliwice (odjazd godz. 5.23) – Laskowice Pomorskie. Dotychczas pociąg ten kursował od poniedziałku do soboty, lecz nie kursował w niedziele.

Pełny rozkład jazdy ważny od 13 marca dostępny jest pod adresem Rozkład jazdy - Arriva - Twój regionalny przewoźnik.