dzieci w strojach borowiackich na scenie

„Weźmija, my sia, weźma razem”! Słowa „Walcerka Tucholskiego” zainspirowały społeczność Szkoły Podstawowej w Śliwiczkach do przygotowania obchodów Dnia Babci i Dziadka. Tradycyjnie goście zostali przywitani tortem i życzeniami.

Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej - borowiackiej, gościła pani MariaOllick - Prezes Borowiackiego Towarzystwa Kultury w Tucholi, która opowiadała„Ło czym babki i dziadki dawni gzubom powiadali”, czyli przybliżyła borowiackie, karnawałowe tradycje, m.in. kolędowanie z postaciami Anioła z gwiazdą, Śmierci z kosą, Dziada Borowego z dzwonem, Pastuszka oraz Kozy. Następnie uczniowie zaprezentowali się w przyśpiewkach borowiackich takich jak: „Walcerek", „Polka" i tańcu „Mnietlarz”" oraz piosenkach o regionie „Koło naszych Śliwic", "Hej, Śliwiczki!". Uroczystość uświetnił także występ pana Romana Mechlińskiego, który zaprezentował się  w regionalnym stroju kaszubskim. Natomiast w drugiej części zaprezentowały się dzieci w programie artystycznym dla babć i dziadków. 

 

Liczna obecność pokazała, że warto poznawać i pielęgnować nasze korzenie, gdyż bardzo głęboko tkwią w tradycji naszych pokoleń.

 

występ dzieci na scenie
występ dzieci na scenie
osoba gra na akordeonie
występ dzieci na scenie
występ dzieci na scenie
występ dzieci na scenie
występ dzieci na scenie
występ dzieci na scenie
osoby siedzące przy stołach