tory kolejowe

W niedzielę 11 grudnia zmienia się rozkład jazdy pociągów. W związku z modyfikacjami, jakie pojawiły się w ostatnich dniach w projekcie nowego rozkładu – przekazujemy najświeższe informacje, jak rozkład po zmianach będzie wyglądał.

 

Wbrew wcześniejszym pogłoskom, nie zostanie zlikwidowany pociąg zapewniający dojazd rano do szkół w Tucholi. Tego pociągu nie ma na rozkładach oznaczonych jako „przyszły rozkład jazdy”, które zostały w tym tygodniu powieszone w gablotach na stacjach i przystankach kolejowych, ale wywieszone rozkłady są nieaktualne. Są to rozkłady w wersji projektowanej mniej więcej tydzień temu – od tego czasu projekt rozkładu zdążył się zmienić i wspomniany pociąg zapewniający dojazd przed 8 rano do Tucholi został utrzymany.

Według aktualnych informacji, rano od strony Szlachty do Wierzchucina pojadą w dni robocze dwa pociągi:

  • Z Lipowej Tucholskiej do Wierzchucina o godz. 4:44; postoje: Rosochatka 4:49, Zarośle 4:53; skomunikowanie w Wierzchucinie do Bydgoszczy (przyjazd do Bydgoszczy na godz. 6:02);
  • Ze Szlachty do Chojnic o godz. 6:28; postoje: Lipowa 6:31, Rosochatka 6:36, Zarośle 6:40; przyjazd do Tucholi 7:17, do Chojnic 7:45; skomunikowanie w Wierzchucinie do Bydgoszczy (przyjazd do Bydgoszczy na godz. 8:03).

Rozkład pociągów popołudniowych w dni robocze na trasie Wierzchucin – Szlachta będzie bardzo zbliżony do obecnego.

Na linii Laskowice Pomorskie – Szlachta – Czersk pociągów w nowym rozkładzie będzie trochę mniej niż w obecnym rozkładzie, ale jego kształt też pozostanie zbliżony do obecnego:

  • Odjazdy ze Śliwic do Czerska w dni robocze w nowym rozkładzie: 7:22, 10:27, 15:26, 18:41
  • Odjazdy ze Śliwic do Laskowic Pomorskich w dni robocze w nowym rozkładzie: 5:49, 8:46, 11:56, 16:21

W dni wolne w nowym rozkładzie liczba pociągów na trasie Wierzchucin – Szlachta – Czersk zwiększy się z 2 do 3 kursów w każdą stronę, a na trasie Laskowice Pomorskie – Szlachta – Czersk pozostaną po 2 kursy w każdą stronę.

Szczegółowe i aktualne informacje nt. nowego rozkładu jazdy dostępne są na stronie internetowej www.portalpasazera.pl