Od lewej u dołu Państwo Zygmunt i Edyta Szopińscy, Państwo Maria i Stanisław Trycowie. U góry od lewej zięć z córką Państwa Szopińskich, Wójt Daniel Kożuch, Zastępca Kierownika USC Anna Pril

26 października br. Wójt Gminy Śliwice Daniel Kożuch gościł Jubilatów obchodzących Diamentowe Gody. 60 wspólnie przeżytych lat świętowali małżonkowie Maria i Stanisław Trycowie ze Śliwic oraz Edyta i Zygmunt Szopińscy ze Śliwic.

 

Wójt w poruszających słowach podziękował Jubilatom za tak długie i zgodne pożycie małżeńskie. Włodarz podkreślił, że małżonkowie dla kolejnych pokoleń stanowią wzorzec trwałej i szczęśliwej rodziny.

Państwo Trycowie wychowali 2 dzieci i doczekali się 2 wnucząt. Pani Maria pracowała jako księgowa w Gminnej Spółdzielni w Śliwicach. Pan Stanisław natomiast pracował jako kierownik działu mechanicznego w Zakładzie Przemysłu Drzewnego w Łobodzie. Aktualnie Jubilatka pasjonuje się  prowadzeniem przydomowego ogródka, którego bogactwa przetwarza na okres zimowy. Radość Jubilatce sprawia przygotowywanie posiłków dla całej rodziny. Pan Stanisław jest miłośnikiem rozwiązywania krzyżówek.

Państwo Szopińscy wychowali 4 dzieci, doczekali się 9 wnucząt i 3 prawnucząt. Jubilatka  pracowała w Zakładzie Przemysłu Drzewnego w Łobodzie, gdzie również zajęcie znalazł jej małżonek. Ostatecznie Jubilat podjął się pracy w zawodzie drwala. Poza pracą zawodową małżonkowie prowadzili również gospodarstwo rolne. Obecnie Pani Edyta ceni czas spędzony z wnuczętami i prawnuczętami oraz z radością prowadzi przydomowy ogródek na własne potrzeby. Pan Zygmunt jako pilarz specjalizował się także w naprawie pił łańcuchowych. Do dziś służy radą jak sprawnie i skutecznie usunąć usterki w tego typu sprzęcie.  

Dostojnym Jubilatom życzymy wielu kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu i radości.