jubilaci zdjęcie grupowe

13 września br. wójt Daniel Kożuch gościł trzy pary małżeńskie obchodzące uroczystość Złotych Godów. Z tej okazji włodarz Medalem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczył Państwa Annę i Jana Pozorskich z Lińska, Państwa Anielę i Pawła Ossowskich z Brzeźna oraz Państwa Danutę i Jana Jankunów z Okonin.

Dzisiejsi Jubilaci są wzorem zgody, lojalności i ofiarności dla tych, którzy zakładając rodzinę decydują się związać węzłem małżeńskim. Wójt Daniel Kożuch dziękował Jubilatom za wszelki trud, który oddali dla naszego społeczeństwa i ojczyzny. Małżonkowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominek oraz kwiaty. Spotkanie było okazją do wspomnienia wspólnie minionych lat.

Państwo Anna i Jan Pozorscy mają 4 dzieci, 5 wnuków oraz prawnuczkę. Pani Anna początkowo zajmowała się wychowaniem dzieci oraz prowadzeniem gospodarstwa rolnego. W późniejszym okresie pracowała chałupniczo, by wreszcie wspomagać męża w prowadzeniu działalności gospodarczej. Wcześniej pasją Jubilatki było gotowanie i pieczenie, a do dziś zachwyca najbliższych wypiekiem domowego chleba. Pan Jan w kilkuletnich okresach pracował odpowiednio w tartaku w Łobodzie, w Nadleśnictwie Czersk jako kierowca ciągnika, w Poczcie Polskiej pełniąc funkcję listonosza, w PKP Bydgoszcz na stanowisku pomocnika rewidenta. Wreszcie w 1993 roku otworzył własny zakład przemysłu drzewnego, który prowadził z powodzeniem blisko 3 dekady. Pan Jan był wielokrotnie odznaczony medalem za zasługi dla pożarnictwa, służył jako druh ochotnik 28 lat. Od wielu lat w trosce o zdrowie prowadzi aktywny tryb życia biegając każdego dnia.     

Państwo Aniela i Paweł Ossowscy z Brzeźna wychowali 3 dzieci, mają 7 wnucząt. Pani Aniela troszczyła się o wychowanie pociech i prowadziła gospodarstwo rolne dla zapewnienia własnych potrzeb. Wspólnie z rodziną doceniała czas spędzony na jagodach czy grzybobraniach. Jubilatka wspomina, że chętnie wykonywała prace na drutach i szydełku. Dziś radość Jubilatce  przynosi  prowadzenie własnego ogródka kwiatowego oraz warzywnego, którego dary służą domownikom w okresie zimowym. Pan Paweł rozpoczął pracę zawodową w stoczni, następnie podjął się pracy w oddziale POM w Skórczu, aż w 1974 w tartaku w Łobodzie, gdzie pracował aż do emerytury. Wieloletnią pasją Jubilata było wędkowanie.

Państwo Danuta i Jan Jankunowie przybyli do Borów Tucholskich ponad 25 lat temu znad morza. Odmienny klimat oraz krajobraz zauroczył dzisiejszych Jubilatów i sprawił, że właśnie na tym terenie odnaleźli swoje szczęśliwe miejsce na ziemi. Państwo Danuta i Jan wspólne wyprawy rowerowe zamienili na czas poświęcony pielęgnacji przydomowego ogrodu. Korzystają z czystego powietrza, które zapewniają otaczające nas lasy.

Jubilatom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia zdrowia na kolejne wspólne lata.