bitwa regionów plakat

W każdy weekend lata w całej Polsce odbywają się Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM. Podczas Pikniku odbywa się I etap ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Panie z KGW przygotowują i prezentują tradycyjne potrawy regionalne.

Komisja konkursowa, w której skład wchodzi lokalny ekspert kulinarny – w Śliwicach będzie to pani Ewelina Wilkowska - Szefowa Kuchni w Restauracji „Leśna Oaza”, ocenia potrawy wcześniej zgłoszone w formularzu zgłoszeniowym.
W ten sposób Koła Gospodyń Wiejskich zajmują miejsca w rankingu wojewódzkim. Do półfinału przechodzi maksymalnie 10 zespołów z danego województwa. Więcej szczegółów dotyczących rywalizacji KGW na stronie https://bitwaregionow.pl/ W sobotę 6 sierpnia w Śliwicach odbędzie się etap powiatowy konkursu. Do rywalizacji staną 23 Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu tucholskiego. Zapraszamy od godz. 12:00 do amfiteatru Gminnego Ośrodka Kultury. Będą mogli Państwo spróbować lokalnych przysmaków i posłuchać muzyki na żywo. Na dzieci czekały będą atrakcje i konkursy.

 

Tego dnia odbędzie się także świetnie oceniana przez biegaczy 6. Śliwicka Dyszka organizowana przez Stowarzyszenie Biegajace Śliwice. Miło będzie się z Państwem spotkać. Serdecznie zapraszamy.