Zastępca Wójta Katarzyna Daszkiewicz – w imieniu Wójta Daniela Kożucha – złożyła bukiet serdecznych życzeń Pani Jadwidze Klimek z Linówka obchodzącej 95-tą rocznicę urodzin. Jubilatka jako najmłodsza z ośmiorga rodzeństwa urodziła się w Jakubowie w gminie Rytel, gdzie jej ojciec pracował jako leśniczy. Niemal wszyscy z rodzeństwa kontynuowali leśną tradycję, w tym Pani Jadwiga zostając małżonką leśniczego. Do czasu zamążpójścia Jubilatka pracowała w pobliskich Jeziorkach w biurze gorzelni.

W 1958 roku zamieszkała z małżonkiem w leśniczówce w Różanku. Z oddaniem zajmowała się wychowaniem trójki dzieci, prowadzeniem domu, a w późniejszym okresie troskliwą opieką otoczyła swoich rodziców.

 

Jubilatka ma 6 wnucząt i prawnuczkę i jak podkreśla, bardzo ceni spotkania z liczną rodziną. Aktualnie Pani Jadwiga cieszy się pogodą ducha, a siłę i wewnętrzny spokój znajduje w bliskim kontakcie z naturą. Szczególnie umiłowała las, w którym po dziś codziennie uprawia nordic walking. Pani Jadwiga przyznaje, że jest pasjonatką literatury, szczególnie ceni książki o tematyce historycznej.
Dostojnej Jubilatce życzymy zdrowia, nieustającej pogody ducha i wszelkiej pomyślności na kolejne lata.    

Na zdjęciu Pani Jadwiga Klimek wraz z synem Bogdanem i Zastępcą Wójta Katarzyną Daszkiewicz