Janina Schabowicz z Wójtem Danielem Kożuchem oraz rodziną

Z okazji 96. jubileuszu urodzin Pani Janiny Schabowicz ze Śliwic dostojną Jubilatkę odwiedził z życzeniami Wójt Daniel Kożuch. Młodzieńcze lata Pani Janiny minęły w trudnym okresie II wojny światowej. Prowadziła w tym czasie gospodarstwo domowe u niemieckiej rodziny. Tuż po wojnie wraz z koleżanką wracała piechotą przez 10 dni, by wreszcie dotrzeć do rodzinnej wsi. Od roku 1946, kiedy to założono w Śliwicach przedszkole, była kucharką dla uczęszczających tu dzieci. Rodowita śliwiczanka pamięta dawne dzieje naszej miejscowości. To tutaj Pani Janina wspólnie z mężem wychowała 3 dzieci jednocześnie pracując zawodowo w „Grzybiarni” oraz w późniejszym okresie w śliwickim Ośrodku Zdrowia.    
Pani Janina Schabowicz przez ok 45 lat była chórzystką w miejscowym chórze „Orfeusz” za co otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi. Muzyka towarzyszy Pani Janinie całe życie. Jubilatka z radością wspominała swój występ ze słynnym duńskim kompozytorem a także możliwość solowych występów na deskach śliwickiego Ośrodka Kultury.     

Jubilatka do dzisiaj zachowuje niezwykła pogodę ducha i emanuje uśmiechem. Pani Janinie życzymy zdrowia, spokoju oraz radości na kolejne lata życia.