pociąg

Władze województwa kujawsko-pomorskiego ogłosiły przetarg na wybór przewoźników kolejowych na lata 2021-2030. Zgodnie z założeniami przetargu, liczba pociągów na trasie Laskowice Pomorskie – Śliwice – Czersk ma zostać zwiększona, ma też nastąpić reaktywacja połączeń pasażerskich na trasie Wierzchucin – Szlachta.

Przetarg dotyczy wyboru operatorów kolejowych na okres od 12 grudnia 2021 r. do 14 grudnia 2030 r. Wstępny projekt rozkładu jazdy (który stanowił załącznik do warunków przetargu) zakłada następujący poziom oferty:

  • W relacji Laskowice Pomorskie – Czersk: w dni robocze po 4 pociągi w każdą stronę i dodatkowo 1 pociąg w relacji z Laskowic Pomorskich do Śliwic i z powrotem; w dni wolne 2 pociągi w relacji Laskowice Pomorskie – Czersk i z powrotem;
  • W relacji Szlachta – Wierzchucin: w dni robocze po 5 pociągów w każdą stronę, w dni wolne po 2 pociągi w każdą stronę.

W Laskowicach Pomorskich pociągi z Czerska będą skomunikowane z pociągami w kierunku Bydgoszczy, natomiast w Wierzchucinie pociągi ze Szlachty będą skomunikowane z pociągami do Tucholi i Bydgoszczy. Niestety, rozkład nie zakłada (poza małymi wyjątkami) skomunikowań w Szlachcie pomiędzy pociągami do/z Czerska i Wierzchucina.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem rozkładu jazdy (w tabeli pod artykułem). Należy pamiętać, że ten rozkład może jeszcze ulec modyfikacjom przed jego wprowadzeniem (jest to na razie tylko projekt), będzie również zapewne ulegać zmianom podczas kolejnych korekt rozkładu pociągów, które następują zazwyczaj kilka razy w roku.

Wprowadzenie tego rozkładu już w grudniu br. nie jest jeszcze pewne. Czasu na rozstrzygnięcie ogłoszonego przez samorząd wojewódzki przetargu, biorąc pod uwagę jego zakres, jest bardzo mało (otwarcie ofert planowane jest na 18 października). Jeśli wybór nowych przewoźników będzie się przeciągać, niewykluczone że wprowadzenie opisanej wyżej oferty opóźni się o kilka tygodni, a nawet miesięcy.

pdfKolej rozklad.pdf