zamyślony mężczyzna z boku słuchawka telefoniczna

Szanowni Państwo,informujemy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Osoby, które nie mają możliwości dokonania samospisu będą zobowiązane do realizacji spisu w formie wywiadu telefonicznego za pośrednictwem rachmistrza.

Rachmistrz zadzwoni z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 /numer infolinii spisowej/. Jeżeli respondent nie odbierze połączenia, otrzyma powiadomienie z prośbą o kontakt ze swoim rachmistrzem.
Każdy rachmistrz spisowy ma oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko oraz numer identyfikatora. Aby zweryfikować tożsamość rachmistrza należy zapytać o imię, nazwisko oraz nr identyfikatora, a następnie sprawdzić dane na stronie rachmistrz.stat.gov.pl bądź skontaktować się z infolinią spisową dzwoniąc pod nr 22 279 99 99. Informacji udziela także Gminne Biuro Spisowe w Śliwicach – tel. 52 3340722.

 

Pamiętajmy, że jeśli obowiązek spisowy został już zrealizowany przez Internet albo poprzez infolinię spisową nikt nie będzie dzwonić do respondentów w tej sprawie. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych,

  • rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych.

Samospisu można dokonać na stronie spis.gov.pl. Jeżeli nie mamy możliwości spisać się samodzielnie przez Internet, można skontaktować się z infolinią spisową pod nr 22 279 99 99. Infolinia pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 (z wyłączeniem dni świątecznych).