Państwo Ewa i Roman Gatzowie

Wójt Gminy Śliwice Daniel Kożuch wręczył medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Złotym Medalem Prezydenta RP Wójt Daniel Kożuch udekorował: Państwa Ewę i Romana Gatzów z Rosochatki, Państwa Irenę i Józefa Gwizdałów z Lińska oraz Państwa Teresę i Henryka Żaków z Rosochatki.


Szanowni jubilaci otrzymali z rąk Wójta Gminy Śliwice Daniela Kożucha pamiątkowe dyplomy, upominek oraz kwiaty. Wójt Gminy gratulował dostojnym jubilatom tak długiego i zgodnego pożycia małżeńskiego oraz wyraził gorące podziękowanie za trud pracy zawodowej i społecznej.
Państwo Ewa i Roman Gatzowie z Rosochatki wspólnie wychowali syna. Jubilatka kilka sezonów pracowała w sklepie GS SCH w Śliwicach jako ekspedientka, a po urodzeniu syna zajmowała się domem. Pan Roman od 1966 roku pracował na kolei a przez ostatnie lata pracy zawodowej przy budowie dróg w Chojnicach. Wolny czas jubilaci spędzają razem. Pan Roman, gdy tylko pogoda dopisuje łowi ryby nad jeziorem w Lińsku lub Okoninach.
Państwo Irena i Józef Gwizdałowie z Lińska wychowali wspólnie 2 dzieci i mają 5 wnuków. Pani Irena pracowała w sklepie spożywczym w Lińsku. Pan Józef przez 10 lat pracował w Zakładzie Galanterii Drzewnej w Śliwiczkach, następnie na kolei. Państwo Gwizdałowie również prowadzili gospodarstwo rolne. Mieszkając w tak urokliwym miejscu otoczonym lasem Jubilaci cieszą się z zbierania grzybów w sezonie oraz spacerami na łonie natury.
Państwo Teresa i Henryk Żakowie z Rosochatki wspólnie wychowali 3 dzieci i mają 5 wnuków. Pani Teresa ukończyła szkołę rolniczą, następnie przez kilka lat pracowała w tartaku w Łobodzie. Gdy na świecie pojawiły się dzieci Pani Teresa zajęła się ich wychowaniem. Pan Henryk początkowo uczył się i pracował przy krawiectwie. Następnie aż do emerytury pracował na kolei.
Dostojnym Jubilatom życzymy kolejnych, wspaniałych lat w zdrowiu i wzajemnej miłości.

Pastwo Ewa i Roman Gatzowie min

Pastwo Irena i Jzef Gwizdaowie min

Pastwo Teresa i Henryk akowie 1 min