małżeństwa które otrzymały medale za długoletnie pożycie małżeńskie

24 lipca 2020r. w Urzędzie Gminy Śliwice obchodzono uroczystość wręczenia medali Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Złotym Medalem Prezydenta RP Wójt Daniel Kożuch udekorował:

  • Państwo Zofię i Gerarda Łobockich z Rosochatki,
  • Państwo Teresę i Zygmunta Chabowskich z Lasek
  • Państwo Halinę i Zygmunta Marach z Lińska.

Diamentowy jubileusz pożycia małżeńskiego obchodzili także Państwo Marianna i Stanisław Knitter z Łąskiego Pieca.

Szanowni jubilaci otrzymali z rąk Wójta Gminy Śliwice Daniela Kożucha pamiątkowe dyplomy, upominek oraz kwiaty. Wójt Gminy gratulował dostojnym jubilatom tak długiego i zgodnego pożycia małżeńskiego oraz wyraził gorące podziękowanie za trud pracy zawodowej i społecznej.

Państwo Zofia i Gerard Łoboccy z Rosochatki wspólnie wychowali 2 dzieci, mają 4 wnuków. Jubilaci wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne w Rosochatce. Na początku lat 90-tych jubilatka pracowała jako pracownik fizyczny w szkole. Pani Zofia wspomina, że wcześniej należała do miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Aktualnie Pani Zofia i Pan Gerard znajdują wspólne zamiłowania jakimi są: praca w przydomowym ogrodzie i oglądanie teleturniejów. Pani Zofia szczególnie lubi też rozwiązywać krzyżówki. Pan Gerard wspomina, że przez ok. 17 lat był strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej kolejno w Lińsku i Rosochatce.

Państwo Teresa i Zygmunt Chabowscy z Lasek mają 5 dzieci. Dziś pociechą jest dla nich gromadka licząca 17 wnuków i 7 prawnuków. Państwo Chabowscy prowadzili wspólnie gospodarstwo rolne. Ich umiłowanie do ziemi i przyrody zakorzeniło na stałe w ich życiu. Jubilat zdradza, że największą radość daje kontakt z przyrodą, szczególnie umiłował las i grzybobrania. Pani Teresa w latach 80-tych była członkinią miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Aktualnie jubilatka najwięcej wytchnienia znajduje w prowadzeniu własnego ogródka kwiatowego i warzywnego.

Państwo Halina i Jerzy Marach z Lińska mają 3 dzieci, 7 wnuków oraz prawnuka. Pan Jerzy przed zawarciem związku małżeńskiego pracował na kolei jako pomocnik parowozu. Po ślubie wspólnie z małżonką prowadzili gospodarstwo rolne w Lińsku. Pani Halina od młodzieńczych lat należała do Koła Gospodyń Wiejskich w Lińsku, gdzie przez ostatnią dekadę pełniła funkcję przewodniczącej. Jubilatka od dziecka pasjonuje się haftem zdobiąc samodzielnie pościele czy serwety. Jubilaci należą do Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Śliwicach, gdzie przez lata swojej przynależności realizowali swoje pasje m. in. poznając walory turystyczne naszego kraju. Jubilatka podkreśla, że sama była organizatorką wielu wycieczek, podczas których członkinie kół gospodyń wiejskich miały możliwość wymiany swoich doświadczeń.

Jubilaci obchodzący 60-lecie pożycia małżeńskiego – Państwo Marianna i Stanisław Knitter z Łąskiego Pieca mają 5 dzieci, 3 wnuków oraz 2 prawnuków. Jubilat pracował zawodowo na kolei jako sokista. Jednak przyznaje, że najwięcej radości sprawiała mu praca w polu. Pani Marianna zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa rolnego i wychowaniem dzieci. Jubilaci wspólnie podkreślają, że największą wartość znajdują w tym, co sami wypracowali. Tym samym do dziś prowadzą własny ogród, z którego dary cieszą nie tylko oko, ale szczególnie podniebienie. Ponadto Pani Marianna do dziś szyje, wykonuje robótki na drutach i posiada umiejętność przędzenia na kołowrotku.

Dostojnym Jubilatom życzymy kolejnych, wspaniałych lat w zdrowiu i wzajemnej miłości.