pociąg arriva

W niedzielę 15 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. W przypadku pociągów kursujących przez Gminę Śliwice, zajdą dość istotne zmiany. Najważniejsze dotyczą nowych połączeń do Tucholi i Bydgoszczy. Przedstawiamy główne zmiany.

Uruchomiony zostanie (w dni robocze) poranny bezpośredni pociąg w relacji Laskowice Pomorskie – Śliwice – Wierzchucin – Tuchola. Ze Śliwic będzie on odjeżdżać o godz. 6.22 (zatrzyma się też naturalnie również m.in. w Lipowej, Rosochatce i Zaroślu), do Tucholi przyjedzie na godz. 7.34. W Wierzchucinie pociąg ten będzie ten skomunikowany z pociągiem do Bydgoszczy (dokąd będzie można dojechać na godz. 7.50).
Nowy pociąg do Tucholi może stać się atrakcyjnym środkiem dojazdu do tucholskich szkół – także dlatego, że poprawi się również powrót z Tucholi w porze popołudniowej. Z Tucholi będzie można wyjechać m.in. o godz. 15.14 (połączenie, z przesiadką w Wierzchucinie – do Czerska przez Rosochatkę, Szlachtę) i 16.18 (połączenie, również z przesiadką w Wierzchucinie, do Laskowic Pomorskich przez Rosochatkę, Szlachtę, Śliwice).
Zlikwidowany został (w dni robocze) pociąg wyjeżdżający z Czerska przed godz. 15.00, jadący do Laskowic Pom. przez Śliwice. W zamian, kursować jednak będzie pociąg, odjeżdżający z Czerska o godz. 15.28, w relacji Czersk – Szlachta – Śliwice – Szlachta – Wierzchucin, skomunikowany w Wierzchucinie z pociągami do Bydgoszczy i Tucholi.
Od początku lutego 2020 r. będzie też kursował poranny bezpośredni pociąg w relacji Czersk – Szlachta – Śliwice (odjazd 8.17) – Szlachta – Wierzchucin – Tuchola (przyjazd 9.22). Do końca stycznia 2020 r. będzie on kursował w skróconej relacji do Wierzchucina (mając jednak w Wierzchucinie skomunikowanie z pociągiem do Bydgoszczy).
Pełny nowy rozkład jazdy pociąg dostępny jest TUTAJ.