zdjęcie państwa Rytlewskich ze Śliwiczek w urzędzie gminy w związku z ich jubileuszem

9 października 2019r. w Urzędzie Gminy w Śliwicach obchodzono uroczystość wręczenia medali Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Złote Gody obchodzili Państwo Zofia i Rudolf Rytlewscy ze Śliwiczek. Otrzymali z rąk Wójta Pana Daniela Kożucha pamiątkowe dyplomy, upominek oraz kwiaty. Uroczystość była niebywałą okazja do wspomnień.

Jubilaci zawarli związek małżeński w 1969 roku, jednak Pan Rudolf wspomina, że już podczas pierwszego spotkania, które miało miejsce siedem lat wcześniej, był pewien, że to właśnie Pani Zofia jest jego wybranką na dobre i złe. Oboje małżonkowie pracowali zawodowo.

Pan Rudolf w ciągu 39 lat pracy podejmował się wielu ciekawych i odpowiedzialnych prac. Pracował jako drwal, stolarz, cieśla, kolejarz oraz traktorzysta. Do dziś jubilat z pełną energią podchodzi do realizowania swych pasji. Podkreśla, że kocha las i wszystko co z nim związane. Od ponad dwudziestu lat Pan Rudolf zbiera i kolekcjonuje poroża. Jako prawdziwy pasjonat przyrody zajmuje się ogrodnictwem wspólnie z małżonką. Wiele przyjemności sprawia Panu Rudolfowi fotografowanie przyrody i kolekcjonowanie jej zdjęć. Jubilat wspomina, że przez ponad 30 lat był pasjonatem wędkarstwa. Niewiele osób wie, że z zamiłowaniem zajmuje się rzeźbieniem w drewnie. Jubilat może się również poszczycić zacną kolekcją znaczków pocztowych.

Pani Zofia, pochodząca z Lubelszczyzny, zdobyła dziś już niezwykle rzadki i mało znany w naszym regionie zawód prządki bawełnianej. Swe rzemiosło jubilatka rozwijała pracując w przędzalniach m.in. w Zambrowie i Sosnowcu. Po zamążpójściu Pani Zofia podejmowała inne prace zawodowe. Jubilatka do dziś jest pełna energii i chętnie wspólnie z małżonkiem podejmuje prace w ogrodzie. To jedna ze wspólnych pasji, która łączy małżonków. Pani Zofia zajmuję się nadal hodowlą drobiu, co sprawia jubilatce wiele satysfakcji. W wolnym czasie chętnie zajmuje się wypiekami ciast oraz szyciem na maszynie.
Życzymy jubilatom wielu kolejnych, wspólnie spędzonych lat w zdrowiu i miłości.