Wczoraj w Przychodni w Śliwicach, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Janusz Cieszyński oraz, reprezentująca szpital, pani dyrektor Danuta Krysztofczyk, podpisali umowę na dofinansowanie zakupu nowej karetki pogotowia dla Szpitala Tucholskiego. Środki, w kwocie 400 000 zł, pochodzą z rządowego Programu wymiany ambulansów.

Pan wiceminister Janusz Cieszyński podziękował za pracę przy tworzeniu programu i rozmieszczeniu ambulansów ministrowi w KPRM Łukaszowi Schreiberowi. Jak zaznaczył, podpisana w Śliwicach umowa jest setną w ramach programu, z którego zakupionych zostanie łącznie 200 karetek w całej Polsce, w tym 13 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Przedstawiciele rządu, w towarzystwie doradcy wojewody Jerzego Kowalika, przewodniczącego Rady Gminy Zbigniewa Zwolińskiego, sekretarza Piotra Spicy oraz dyrektora przychodni Wojciecha Kroplewskiego, przekazali na ręce p. dyrektor Danuty Krysztofczyk symboliczny czek na 400 000 zł.

Reprezentująca szpital p. dyrektor, podziękowała za duże wsparcie w zakupie nowego pojazdu, który przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa, nie tylko potrzebującym, ale także zespołom ratowników.
Program wymiany ambulansów dotyczy pojazdów starszych niż 6 lat i z przebiegiem większym niż 200 000 km.

Stacjonujący w Śliwicach samochód, jest obecnie najbardziej wysłużony, spośród 3 funkcjonujących na terenie zabezpieczanym przez Szpital Tucholski.

karetka-nowa-sliwice (2)
karetka-nowa-sliwice (4)
karetka-nowa-sliwice (11)
karetka-nowa-sliwice (13)
karetka-nowa-sliwice (14)
karetka-nowa-sliwice (15)
karetka-nowa-sliwice (16)
karetka-nowa-sliwice (17)
karetka-nowa-sliwice (19)
karetka-nowa-sliwice (20)
karetka-nowa-sliwice (21)
karetka-nowa-sliwice (24)
karetka-nowa-sliwice (25)
karetka-nowa-sliwice (26)
karetka-nowa-sliwice (27)
karetka-nowa-sliwice (29)
karetka-nowa-sliwice (30)
karetka-nowa-sliwice (31)
karetka-nowa-sliwice (32)
karetka-nowa-sliwice (34)