W sobotę, 15 czerwca odbyła się II OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA, działanie publiczne dofinansowanie z funduszy Gminy Śliwice. Olimpiada została zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe „Borowiaczek” w Śliwicach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Borowiaczka .
Dzięki przychylności Gminy Śliwice najmłodsi mieszkańcy, mogli przeżyć pasjonującą rywalizację z przedszkolami z powiatu tucholskiego oraz z powiatu chojnickiego. Można więc powiedzieć, że była to Olimpiada międzywojewódzka.

DRUŻYNY:

 1. Przedszkole „Borowiacka Tęcza” w Bysławiu
 2. Przedszkole „Leśny Zakątek” w Cekcynie 
 3. Przedszkole Samorządowe im. Jana Brzechwy w Czersku 
 4. Przedszkole Samorządowe „Borowiaczek” w Śliwicach 
 5. Przedszkole Samorządowe nr 1 w Tucholi

Stanęliśmy do konkurencji jako obrońcy złotego medalu z roku 2015. To cztery lata temu rzuciliśmy się do zorganizowania olimpiady po raz pierwszy. Rywalizacja zakończyła się sukcesem. Nasze marzenia, a szczególnie naszej dziecięcej reprezentacji, spełniły się i tym razem złoto, drugi raz, powędrowało do naszego Borowiaczka.

Olimpiada rozpoczęła się dostojnym wprowadzeniem i przywitaniem drużyn, wprowadzonych przez przedszkolaków w strojach borowiackich.
Po wprowadzeniu drużyn zostały wniesione ważne symbole: flaga „Borowiaczka”, Herb Śliwic oraz niesiona przez dzieci ogromna flaga Polski a za nią, równie okazała flaga olimpijska, którą nieśli kapitanowie drużyn.

Jak na Olimpiadę przystało, zapłonął znicz a kapitanowie drużyn wypuścili balony w kolorach olimpijskich, które uniosły się w górę.
Wzruszającym momentem było otwarcie artystyczne, którego dokonali najmłodsi z grupy „Motylków” i „Mróweczek”, przedstawiając taniec olimpijski. Nie obyło się bez dopingującej piosenki „Już zawody zacząć czas” oraz drugiego tańca prezentowanego przez dzieci z grup „Kózki”, „Orzeszki” i „Wisienki”
Długo zapamiętamy błysk w oku młodych zawodników. Zacięciem wykazały się również drużyny dorosłych. Wysiłek, mobilizacja, koncentracja ale i dobra zabawa i miła rywalizacja towarzyszyła całemu wydarzeniu.

Wszystkie zaplanowane konkurencje odbyły się w kolejności:

KONKURENCJE SPORTOWE:

 1. bieg - sztafeta – dzieci/rodzice
 2. rzuty do kosza – dzieci/rodzice
 3. slalom z taczką – dzieci/rodzice
 4. skok w dal dodawany – dzieci/rodzice
 5. piłka nożna (rzuty na bramkę) – dzieci/rodzice
 6. bieg z przeszkodami – dzieci/rodzice


Nie sposób tu nie wspomnieć o pracy sędziów, bez których nie możliwe byłoby przeprowadzenie prawdziwej olimpiady. Sędzią głównym był Krzysztof Kozłowski, drugim sędzią, pan Piotr Gradowski. Pomocnikami były uczennice Szkoły Podstawowej. Sędziowie sprawnie wykonywali swoje zadanie, za co należą się podziękowania.


Nie poradzilibyśmy sobie również bez dźwiękowca, którym był pan Romek Mechliński, na którego zawsze możemy liczyć. Dziękujemy. Dziękujemy również dyrekcji Szkoły Podstawowej, dzięki czemu Olimpada mogła odbyć się w Sali sportowej naszej śliwickiej Szkoły Podstawowej im. Ks. E. Staniszewskiego.


Wśród obecnych nie zabrakło Wiceprzewodniczącej Stowarzyszenia Borowiaczka, pani Patrycji Sumińskiej, która reprezentowała jednocześnie barwy naszego przedszkola, będąc w kadrze dorosłych.

Zaszczyt zapalenia znicza przypadł pani Emilii Kolaska, Przewodniczącej Rady Rodziców, która razem z przedstawicielem samorządu, panem Henrykiem Kobierskim, wręczała puchary i medale.

Dziękujemy Włodarzom naszej Gminy za umożliwienie realizacji projektu sportowego promującego zdrowy tryb życia i zachęcenie do uprawiania sportu. Udział w Olimpiadzie czterech innych przedszkoli było również promocją naszej Gminy i naszego „Borowiaczka”.

Dziękujemy zawodnikom, trenerom, dyrektorom placówek, tancerzom, sędziom, dźwiękowcowi, obecnym gościom i wiernym kibicom oraz ofiarnym mamom, które przygotowały zdrowe przekąski.

Jesteśmy szczęśliwymi obrońcami tytułu Mistrza Olimpijskiego i jesteśmy dumni, że tak godnie nas reprezentowali:


DRUŻYNA PRZEDSZKOLA „BOROWIACZEK”:

DZIECI:

 1. Mateusz Wilkowski - KAPITAN
 2. Marcel Banach
 3. Filip Grabowicz
 4. Weronika Rzońca
 5. Joachim Skwiercz
 6. Anna Wutkowska
 7. Mikołaj Łepak
 8. Julia Muzioł
 9. Szymon Andrearczyk
 10. Alan Witkowski
 11. Sebastian Kwiatkowski
 12. Wiktor Kolaska
 13. Kajtek Zieliński
 14. Filip Różak
 15. Antek Talaśka

RODZICE:

 1. Dominik Szamocki
 2. Patrycja Sumińska
 3. Natalia Jankowska
 4. Kamila Kraińska
 5. Marcin Zieliński

 

2-olimpiada-przedszkolaka (3)
2-olimpiada-przedszkolaka (2)
2-olimpiada-przedszkolaka (1)
2-olimpiada-przedszkolaka (4)
2-olimpiada-przedszkolaka (5)
2-olimpiada-przedszkolaka (6)
2-olimpiada-przedszkolaka (9)
2-olimpiada-przedszkolaka (10)
2-olimpiada-przedszkolaka (11)
2-olimpiada-przedszkolaka (7)
2-olimpiada-przedszkolaka (8)
2-olimpiada-przedszkolaka (12)
2-olimpiada-przedszkolaka (13)
2-olimpiada-przedszkolaka (14)
2-olimpiada-przedszkolaka (49)
2-olimpiada-przedszkolaka (15)
2-olimpiada-przedszkolaka (16)
2-olimpiada-przedszkolaka (17)
2-olimpiada-przedszkolaka (18)
2-olimpiada-przedszkolaka (19)
2-olimpiada-przedszkolaka (20)
2-olimpiada-przedszkolaka (21)
2-olimpiada-przedszkolaka (22)
2-olimpiada-przedszkolaka (23)
2-olimpiada-przedszkolaka (24)
2-olimpiada-przedszkolaka (25)
2-olimpiada-przedszkolaka (26)
2-olimpiada-przedszkolaka (27)
2-olimpiada-przedszkolaka (28)
2-olimpiada-przedszkolaka (29)
2-olimpiada-przedszkolaka (30)
2-olimpiada-przedszkolaka (31)
2-olimpiada-przedszkolaka (32)
2-olimpiada-przedszkolaka (33)
2-olimpiada-przedszkolaka (34)
2-olimpiada-przedszkolaka (35)
2-olimpiada-przedszkolaka (36)
2-olimpiada-przedszkolaka (37)
2-olimpiada-przedszkolaka (38)
2-olimpiada-przedszkolaka (39)
2-olimpiada-przedszkolaka (40)
2-olimpiada-przedszkolaka (48)
2-olimpiada-przedszkolaka (41)
2-olimpiada-przedszkolaka (42)
2-olimpiada-przedszkolaka (43)
2-olimpiada-przedszkolaka (44)
2-olimpiada-przedszkolaka (45)
2-olimpiada-przedszkolaka (46)
2-olimpiada-przedszkolaka (47)