W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości szczególnie uroczyście uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom, które włączyły się w przygotowanie obchodów.


W czwartek 8 listopada okolicznościową akademię przygotowała Szkoła Podstawowa w Śliwiczkach.

W piątek 9 listopada o godz. 11:11 hymn państwowy wspólnie odśpiewały przedszkolaki z „Borowiaczka”. Specjalny program przygotowali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Lińsku. Uroczystości odbywały się także w Gminnym Ośrodku Kultury. Od rana 5. klasy Szkoły Podstawowej im. Ks. E. Staniszewskiego w Śliwicach, pod okiem wychowawców, wystawiały dla wszystkich uczniów, przedstawienie pt. „Pociąg do Niepodległości”. Występ wzbogacał zespół „Wokalin” oraz grająca na gitarze wokalistka Emilia Masalon. Główna, otwarta dla publiczności, uroczystość rozpoczęła się o godz. 18:00, koncertem Orkiestry Dętej. Ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

11 listopada w kościele parafialnym w Śliwicach odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny, z udziałem pocztów sztandarowych i Chóru „Orfeusz”. Dzieci i młodzież z wszystkich placówek oświatowych z naszej gminy, w pochodzie ofiarnym, złożyły na ołtarzu dary symbolizujące miłość do Ojczyzny.
Po zakończeniu mszy, o godz. 12:00, w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”, zespół wokalny „Septet” poprowadził wspólne śpiewanie hymnu państwowego.
Święta Niepodległości 11 listopada nie przeoczyły również miejscowe morsy. Miłośnicy zimowych kąpieli, zanurzając się w jeziorze Trzcianno w Łobodzie, zadbali o biało–czerwone barwy.

Zapraszamy do galerii zdjęć z obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Śliwice