W minionym tygodniu w Urzędzie Gminy Śliwice obchodzono uroczystość wręczenia medali Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilaci obchodzący Złote Gody –Państwo Zofia i Jan Myśliwiec ze Śliwic, Państwo Marta i Henryk Banach ze Śliwic, Państwo Teresa i Kazimierz Fryszka z Lińska oraz Państwo Lidia i Feliks Stosik z Lubocień otrzymali z rąk Wójta Pana Daniela Kożucha pamiątkowe dyplomy, upominek oraz kwiaty.

 Państwo Myśliwiec poznali się w Śliwicach. Wspólnie wychowali 3 dzieci i mają 8 wnuków. Pani Zofia zajmowała się prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci. Obecnie aktywnie spędza czas należąc i działając w w klubie seniora „Jarzębinka” Pan Jan przez 50 lat pracował w handlu. Po służbie w wojsku rozpoczął pracę w zawodzie elektromechanika-inkasenta. Następnie przez 6 lat prowadził stację benzynową. Wspólnie z małżonką w latach 80-tych prowadzili bar w Śliwcach. W związku z trudną sytuacją rynkową, brakami w sklepach wszelkich przetworów mięsnych narodził się pomysł na otworzenie zakładu masarskiego. Wszystko zaczęło się od wyrobów podrobowych. Zamiłowanie do myślistwa sprawiły, że w 2003r. branża powiększyła się o skup dziczyzny i działa pod nazwą Zakład przetwórstwa trzody bydła i dziczyzny.

Państwo Banach również pochodzą ze Śliwic, wspólnie wychowali syna i cieszą się z 2 wnuków i 2 prawnuków. Poznali się w Przetwórni Owocowo –Warzywnej w Śliwicach. Pani Marta poza opieką nad dziećmi i prowadzeniem domu pracowała również przez 5 lat na poczcie w Śliwicach. Pan Henryk przez 7 lat pracował jako piekarz w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Następnie na Tartaku w Łobodzie aż do emerytury. Pan Henryk od 50 lat jest ochotnikiem w jednostce OSP.

Państwo Fryszka natomiast mieszkają w Lińsku, wspólnie wychowali 2 dzieci. Pani Teresa pochodzi z Dolnego Śląska, natomiast Pan Kazimierz ze Starej Rzeki. Poznali się w Wałbrzychu (Dolny Śląsk) pracując w szkole. Małżonkowie pracowali w zawodzie nauczyciela aż do emerytury. Pani Teresa jest biologiem z wykształcenia, do dzisiaj ma zamiłowanie do roślin, ogrodu ale także do zwierząt, jest wielbicielką kotów. Natomiast Pan Kazimierz interesuje się wędkarstwem a także grą w brydża sportowego.

Państwo Stosik mieszkają w Lubocieniu. Wspólnie wychowali 4 synów i doczekali się 8 wnuków. Pani Lidia zajmowała się wychowaniem dzieci i prowadzeniem małego gospodarstwa rolnego. Wolny czas poświęcała na prace krawieckie. Teraz każdą wolną chwile spędza w ogrodzie. Pan Feliks z zawodu jest elektrykiem. Następnie aż do emerytury pracował na kolei w Pociągu Ratunkowym i na dźwigu.

 

Jubileusz