„Borowiaczek”, bo przecież tak wszyscy nazywamy nasze Samorządowe Przedszkole w Śliwicach, jest już na nowo otwarty. Od 4 czerwca wszystkie grupy i panie są nareszcie razem:
Kilka słów historii: Budynek przedszkola w obecnym miejscu został oddany do użytku, 41 lat temu, 1 września 1977 roku. Do lat dziewięćdziesiątych funkcjonował jako Przedszkole Państwowe, później jako Przedszkole Samorządowe Gminy Śliwice. W 2002 roku nadano przedszkolu oficjalnie nazwę „Borowiaczek”, która mówi o głównej idei tego miejsca. Od tego roku rozpoczęła się realizacja własnego autorskiego programu edukacji regionalnej „Jak pokochać Bory Tucholskie”. Regionalizm to duma ze swojego miejsca na ziemi, to pamięć o przodkach, to kontynuowanie tradycji, obrzędów i folkloru borowiackiej kultury. Wszyscy w Gminie Śliwice i nie tylko, a nawet w niektórych rejonach Polski, widzą, że „Borowiaczek” jest szczególnie znany z realizowanej edukacji regionalnej.

 

1 czerwca 2018 roku, to kolejna ważna data w historii przedszkola w Śliwicach. W ten dzień nastąpiło uroczyste otwarcie Borowiaczka po dokonanej przebudowie, rozbudowie i generalnym remoncie. Przedszkole z zewnątrz i wewnątrz jest nie do poznania. Zostało przebudowane w taki sposób, że nawet stali bywalcy nie mogą odnaleźć „starych” miejsc. 6 przestronnych sal, bardzo dobrze wyposażonych, z łazienkami i zapleczami. W każdej z nich znajduje się tablica interaktywna, profesjonalne nagłośnienie i szereg innych pomocy służących do nowoczesnego edukowania najmłodszych i dobrej zabawy. Kuchnia w niczym nie przypomina tej, w której jeszcze do niedawana królowała kuchnia węglowa. W progu przedszkola czeka na dzieci „magiczny dywan”, który już podczas uroczystości i dniach otwartych okazał się niespodzianką i okazją do zabawy dzieci i dorosłych.

Piękny, mieniący się w słońcu i wielki kamień, który został położony u wejścia przedszkola – to pomysł i inicjatywa Rady Rodziców, którzy w imieniu wszystkich rodziców złożyli dar nieprzemijający, z przesłaniem, które widnieje wyryty na tablicy umocowanej na kamieniu: „Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.

Podziekowania należą się rónież RODZICOM ZA WŁĄCZENIE SIĘ W PRZYGOTOWANIA ORAZ WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ZORGANIZOWANIA UROCZYSTOŚCI ORAZ UPIĘKSZANIA NASZEGO PRZEDSZKOLA „BOROWIACZEK” i wspierają swoim zainteresowaniem i ofiarnością.

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura
(Więcej zdjęć pod adresem: https://photos.google.com/album/AF1QipMqbh7PRk78W4RybAnhq3LdIqAckSMkIlQ8HeHR )